| MartorulluiIehova a întrebat:

Vreau să mi recomandați animeuri care sa aiba între 12-50 de episoade, deoarece sunt pe cale să termin actualul anime la care mă uit. Mă intereseaza să aibă povestea și animația/grafica bune! Sper sa-mi fiți de ajutor.

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Nu stiu ce fel de genuri iti plac dar eu iti voi recomanda anime-uri foarte foarte bune vazute de mine, si am asa...
-Hunter x Hunter depaseste pragul de 50 de episoade dar crede-ma merita, va ocupa mereu primul loc in topul meu, sa urmaresti varianta din 2011 daca te vei apuca de el.
-Death Note(te va tine in suspans la fiecare episod)
-Death Parade
-Elfen Lied
-Nanatsu No Taizai
-Kamisama Kiss(il ador)
-Vampire Knight(si pe acesta il ador)
-Clannad
-Clannad after story(acesta este mai bun decat primul sezon, dar trebuie sa il urmaresti si pe primul ca sa iti dai seama despre ce este vorba, sa pregatesti servetele la acest sezon).
-Devil s Line
-Yosuga no Sora(te avertizez acesta este ecchi, si contine si incest ultimele 2 episoade)
-Kaichou wa maid-sama
-School Days
-Kuzu no Honkai(iubire neimpartasita)
-Kimi no na wa
-Domestic na Kanojo
-Erased
-Orange
Cam atat, dupa ce le urmaresti pe acestea, iti ofer un alt top.
Vizionare Placuta!

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ce animeuri ai uitat si ti-au placut?

Daca te pasioneaza strict grafica vezi seria Fate/Stay Night. Cred ca 90% din buget s-a dus pe grafica si povestea e relativ ok pentru gen. Nu situ in schimb ce poveste vrei.

| Crackman a răspuns:

Akame ga kill