| RobyTheWest a întrebat:

Vaa rog sa-mi ziceti un anime cu multe episoade si sa fie daca se poate la fel ca Fairy Tail dac se poate aproape identic, sa fie vorba despre legatura aia a lor ca o familie sa aiba puteri faine si grafica faina(Nu imi ziceti One Piece ca nu suport animeul ala si grafica lui) sau daca nu cu fairy tail cu Sword Art Online, aici as vrea sa semene din punctul de vedere al lumii virtuale si povestea de dragoste dintre Kiriko si Asuna si clar pe langa asta grafica, nu vreau animeuri din anul 199x ceva nou cu grafica buna(nu imi ziceti Accel World) big grin
Pana acum am vazut: Naruto, Naruto shipuden, Fairy Tail, Inuyasha, Swword Art Online, Magi:The labirinth of magic(si magi a fost un anime fain daca mai stiti altul care sa-i semene foarte mult ziceti-mil), Wolf's Rain, Amnesia, Dragon Ball, Dragon Ball GT, Dragon Ball Z, Avatar:The last airbender, Avatar:legend of kora, Full Metal Alchimist.

Răspuns Câştigător
| zHeArTz a răspuns:

Intr-adevar Fairy Tail le-a depasit pe toate happy iar Sword Art Online (Kirito*) s-a ridicat cu mult peste asteptarile noastre. In fine, si eu caut un anime in genul doar ca nu am gasit pana in momentul de fata. Te sfatuiesc sa te uiti la "Bleach" sau la ultimele "Movie" aparute : Fairy Tail si Naruto (2013).

| RobyTheWest explică (pentru zHeArTz):

Mersi o sa incerc Bleach si filemle le-am vazut happy

2 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Rave(facut tot de cratorul lui fairy tail)
rave vs fairy tail (manga)
air gear (e cu tehnologie)
mai faine ca fairy tail nu prea am gasit happy