| Vandal a întrebat:

Yo!
Am nevoie de un anime gen Akatsuki no Yona sau Akagami no Shirayuki-hime. Va avertizez, am vazut destul de multe anime-uri, deci o sa fie greu sa reusiti. laughing As pune si profilul meu de MyAnimeList, dar acolo nu le-am pus pe toate, am cam uitat ce am vazut.
In fine, bafta si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Eu cand m-am uitat la Akatsuki no Yona prima data, mi s-a parut foarte similar cu Inuyasha. (stiu ca e un anime vechi si lung dar mie mi se pare worth).
Hiiro no kakera mai e similar, totusi plotul e mai slab, si eroina este mai bleaga asa.
Soredemo Sekai wa Utsukushii cam prin aceiasi era, perioada, cu regii. Este dragut, atata timp cand nu te deranjeaza shota-ul anime-ului. (MC-ul masculin)

| Vandal explică (pentru Deleb):

La Inuyasha pur si simplu nu ma pot uita, ceva nu-mi place. laughing
O sa incerc Hiiro no Kakera, poate il termin, doar poate. Soredemo Sekai wa Utsukushii l-am vazut si este dragut. Ai reusit xD
Multumesc mult!

| Deleb a răspuns (pentru Vandal):

Ma bucur ca ti-a placut, pacat totusi ca nu te poti uita la inuyasha, asa sunt si eu cand vine vorba de naruto sincer :)), asa ca nu e bai. Btw, ai incercat ova-ul de la Akatsuki no yona? http://myanimelist.net/anime/30370/Akatsuki_no_Yona_OVA, nu sunt toate 3 scoase.

| Vandal explică (pentru Deleb):

Da, am vazut OVA-ul din Akatsuki no Yona. La Inuyasha nu ma pot uita, am impresia ca el este fata, iar asta imi strica tot cheful. laughing Mai nou nici eu nu suport Naruto, imi vine sa vars cand aud de el, stiu doar ca imi place un personaj de acolo, dar stai linistita, nu este mult iubitul Sasuke, ci Madara.
In fine, multumesc inca o data pentru anime.

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm am descoperit un anime de curand si e destul de asemanator. ai putea sa il incerci tongue

La Storia Della Arcana Famiglia

| Vandal explică (pentru anonim_4396):

L-am vazut acum cateva luni. laughing) Mersi oricum ca ai incercat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vandal):

Soredemo sekai wa utsukushi ai vazut?

| Vandal explică (pentru anonim_4396):

Da normal. L-a recomandat si Deleb, dar i-am spus ca l-am vazut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vandal):

Dude tu n-ai ce face acasa toata ziua sau nu dormi noaptea? laughing

| Vandal explică (pentru anonim_4396):

Pai acum sunt mai zen asa, dar in urma cu un an ma uitam foarte mult. laughing
In prezent ma mai uit doar cand gasesc ceva asa mai wow sau cand chiar n-am ce face.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vandal):

Ah, credeam ca esti ca mine, daca apuci sa vezi 1-2 anime-uri in aceeasi zi, nu mai dormi 3 nopti rolling on the floor

| Vandal explică (pentru anonim_4396):

Acum 4-5 luni asa eram. laughing) Acum m-am mai calmat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vandal):

Auzi daca tot esti prin zona (adica ai intrat pe TPU) poti sa imi verifici ultima mea intrebare de la categoria asta? (benzi desenate) big grin poate stii tu raspunsul.

| Vandal explică (pentru anonim_4396):

Ah scuze, abia acum ti-am vazut mesajul. Am avut ieri ceva de facut si abia azi mi-am mai gasit putin timp liber. O sa ma uit acum, dar nu cred ca mai are rost.

| Sparky1 a răspuns:

1.Sword Art Online (lupte+romance, este foarte bun si are multe sezoane::unul apare chiar anul asta)
2. Gosick(mistere rezolvate de o fata; este ajutata si de un baiat; mi-a placut dar inceputul e cam ciudat)
3.Tokyo ravens
4.Amnesia
5. Inu x boku ss
6. Yamada-kun and seven witches
Astea nu se aseamana foarte mult cu cele care le-ai peecizat dar tot pe acolo sunt
Daca te-ai uitat la astea doua sigur o sa iti placa macar unul de precizat de mine. (daca nu le-ai vazut deja)
Ti-as recomanda mai multe dar majoritatea nu seamana cu Akatsuki no Yona sau Shirayuki-hime.

| Vandal explică (pentru Sparky1):

Le-am vazut. Insa mersi de incercare. xD

| CiuciBleah a răspuns:

Dragute sunt:
-kamisama hajimemashita( doua sez. si te prinde tocmai ce l-am terminat )
-Hakuouki(tot 2 sez.)
-Nu stiu daca are vreo legatura sau asemanare "Gangsta" dar daca spui ca tot te-ai uitat la multe e fain, e singurul la care am reusit sa-l fac si pe prietenul meu sa se uite(difera de multe)
-kaichou maid sama (asta e foarte dulce)+sukitte ii na eu+au haru ride
-sankarea (o tipa zombi )
-fruits basket(cu zodiac chinezesc si o tipa care ajunge sa locuiasca cu acesti baieti care daca se ating de o fiinta de sex opus se transforma in animale)
-uraboku( e fain rau de tot )
-noragami( si asta e frumos si povestea e simpatica)
-ouran highschool host club ( e foarte amuzant, cu o tipa saraca dar desteapta nu foarte implinita la corp care ajunge sa aiba marii datorii la un grup de tineri bogati)
-attack on titan (nu am cuvinte pentru el, mai mult ca sigur l-ai vazut si daca nu..nu mai pierde timpul)
-another(horror. l-am terminat intr-o zi.m-a prins tare povestea)
-ookami shoujo to kuro ouji(cica romantic dar ciudat, frumos dar ciudat)
Mai sunt dar nu imi vin in minte, sunt diverse acum sper ca ese vre'una care sa iti placa. happy

| Vandal explică (pentru CiuciBleah):

Nu e ca nu-mi plac, doar ca le-am vazut deja pe toate enumerate de tine mai sus. laughing Multumesc oricum.