| AdeLina a întrebat:

21 decembrie 2012? Murim sau nu?

Răspuns Câştigător
| Kqzu97 a răspuns:

Eu una nu cred.Doar D-zeu stie nu stim noi cei de pe pamant, si cei de la stiri zic doar porcarii ce au vb ei cu D-zeu, si in 2000 a zis ca vine sfarsitul dar nu a venit.Doar Doamne Doamne stie

31 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa faci imprumut in banca? au mai deschis altii conturi care aveau cancer...se pare ca dumnezeu nu prea a "tinut" cu ei ca s-au insanatosit.Cu sau fara aceasta intrebare tu tot aceeasi viata vei avea, raspunsul nu te va ajuta la nimic...adio!

| viatadecacatt a răspuns:

Ninmeni nu stie exact, cum vrea D-zeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eihee heewinking, doar zvonuri, nu trebuie sa le dam importanta si sa ne facem griji degeaba...au mai fost asa presupuneri ca vine apocalipsa in 2000, parca... dar oricum cu ceva timp in urma si nu s-a intamplat, pentru ca data exacta o stie doar Dumnezeuwinking.

| Butsilee a răspuns:

Daaa adica a aparut alt articol in ziar big grin ca murim in 2036 ne loveste un asteroidrolling on the floor prea tarziu rolling on the floor cum am mai zis o sa fie sfarsitul zilei laughing dar in nici un caz al lumii adica vreau dar D-zeu ne iartabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu stie happy

| AdeLina explică:

Nebundupatine mersi de raspuns. Foarte incurajator si "folositor". Oircum nici eu nu cred. Vroiam sa vad ce parere au si altii.

| aisha01eu a răspuns:

Nu, cel putin asa sper.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am zis adevarul, daca tu te-ai suparat e problemata(off am zis fraza asta de 1000 de ori azi) sa vezi tu ce fata o sa faci cand o sa-l prinzi cu alta sau vei avea alta problema mai serioasa...atunci ce mai faci cand raluca.tpu nu-ti va pune la dispozotie votul stupid thinking

| Bishop a răspuns:

Fiecare cu soarta lui. Daca pe unu il calca o masina, unu se sinucide e problema lui. Eu nu mor, linia vietii imi arata ca o sa traiesc 80-90 de ani, si nici voi, asta daca nu cumva aveti planificata o sinucidere atuncihee hee
Daca te referi (si sigur te referi) la "Doomsday" nu cred nimic tongue

| Cryssy a răspuns:

Nu murim mai. Nu stie nimeni cand e sfarsitul lumii. Asta doar Dumnezeu stie.

| miauu a răspuns:

Te-ai uitat la filmu anticrist 2009?
si in el zicea dsp 21 dec 2012
si nasu pr meu e calugar s0au ceva de genu si imi povestea pr meu despre astea si cica ce zice nasu lui se cam adevereste
nu stiu
mai bine sa nu ne gandim la asta

regis
| regis a răspuns:

Doar pentru ca asa au lasat sa se inteleaga niste "piei rosii" care credeau ca soarele are nevoie de sange proaspat pentru a rasari a doua zi? Ma lasi?

| joanna_1070 a răspuns:

Da' parca am mai murit o data. in 2000 cred thinking

| glitt3r a răspuns:

Nu. Si in Bible scrie ca sfarsitul lumii va veni cand te astepti mai putin. Adica orice zi ar putea fi asta. Nu e dupa calcule matematice

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nebundupatine are dreptate, nu te prea va ajuta la nimic. Dacă e pentru liniştea sufletească, eu îţi spun că nu ştie nimeni, dar e foarte puţin probabil, sincer. Oricum, nu toţi murim până la urmă?

| Victoria a răspuns:

Nu. Sfarsitul lumii va veni atunci cand nimeni nu se va astepta si va fi in momentul in care Dumnezeu va decide sa curete lumea de atata rautate, minciuna si invidie.

| We will meet one day, but not today... a răspuns:

Nu.mai am multe de facut pe pamint.

| dany4 a răspuns:

Vrajeala, a nu stiu catea oara se spune asta, parca trebuia sa murim in 2000 dupa aia in 2010 acum in 2012 doar tampiti dau cu presupusu, nu trebuie sa credem asa ceva

| tarziu a răspuns:

De ce sa imi fie frica de 2012 cand poate ma impiedic maine cand merg sa iau paine, dau cu capul si mor? traiti'va viata si lasati aburelile!

| Aerosmith a răspuns:

Iar? Am murit de 3 ori pana acum.

| criss:) a răspuns:

DUMNEZEU STIE CAND...asa s-a zis si in 2000 si nu s-a intamplat
si de noi depinde acest 'sfarsit', daca continuam cu faptele rele, cu distrugerea naturii, sau atunci cand o vom distruge de invidie si vorbe rele...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si in momentul asta poti muri daca asa iti este sortit. si tu, si el, si ea, si eu. toti.

| Leea1234 a răspuns:

Mai cu o moarte suntem datori, dar moartea vine cand iti vine timpul nu intr-o data anume, poate fi maine, poate fii peste 100 de ani, asa ca tu profita de fiecare clipa petrecuta alaturi de cei dragi, si traieste-ti viata...lasa-i pe altii sa prevesteasca ce vor!
toate la timpul lor!

| Theodora a răspuns:

Daca e sa ne luam dupa filme o sa ajungem sa ne aruncam in cap.De ce aproximativ toata lumea crede in porcaria aia de film?
Parerea mea este ca avem nevoie de alte preocupari decat acelea de a stii si de a ne framanta cand murim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti sunteti niste prostii! care urmariti toate filmele de ckt! de 2 lei! nimeni nu stie cand vom murii! poate murim si acum! dar nu in 2012 cum zic nebunii laughing pentru ca am vaz si in ziar cum a zis candva ca o sa ne loveasca un asteroid in2036!? deci nu mai murim?! si pana acum vorba voastra parca eram morti? laughing)) noi acum suntem niste fantome ca bantuim laughing) oricum toata lumea o ia razna vedeti ca tvul si filmele de genul documentar sau fantasy etc laughing dauneaza fff mult si nu glumesc happy... aveti grija...macar uitati-va la otvwinking ca daca e sa murim ne zice nea'DAN laughing))))) asa ca luati-va haine sa va pregatiti pentru moarte smug laughing)))))pe 21 2012 sau pe cat zic astia laughing)))))) DOamne cati bani au facut astia pe documentare. aaa da chiar mai tineti minte anul trecut sau cand s-a intamplat cu proiectul ala ca sa faca nu stiu ce cu cel mai mare aparat nu stiu ce laughing sa intre in gaura curului laughing in'fine am uitat sa va explic laughing, sa zic ceva concret desp acel proiect, dc dupa a 2 zii nu sa mai auzit nimic desp el? rolling on the floor) ca a esuat si cand a dat drrumu s-a auzit o mare besina in nasul lor laughing))))))))))

| nimenialtu_4198 a răspuns:

Nu murim, doar scapam laughing serios eu abia astept sa vad ce se intampla laughing

| Anonim_5535 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu nu cred ca o sa murim tati care o scris is prosti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu