| alex99_5666 a întrebat:

Credeti ca o sa murim pe 21 decembrie 2012

Răspuns Câştigător
| ILoveMoon a răspuns:

Nu o sa se intample nimic stai linistit, dar dupa 21 o sa vina alti care o sa zica ca vine in 2014, 2020, 2036 si asa mai departe, daca as primi un ban de cate ori au zis ca o sa fie sfarsitul lumii
in istorie as fi bogat laughing

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,poate ca unii dintre noi vom muri.Dar nu stie nimeni cand va veni sfarsitul.Important este ca noi sa ne impacam cu Dumnezeu prin Isus Hristos ca sa ne asiguram vesnicia in rai cu Dumnezeu.

| DrunkenRat a răspuns:

Calendarul mayas este un calendar lunar, al nostru este solar, astfel anul 2012 al lor difera de 2012 al nostru. Este doar un picanterism pe care la omis presa pentru a face galceava. Chiar si asa, de multe ori in trecut se credea ca vine sfarsitul lumii (prin anii 1000, 666 etc)

| William a răspuns:

In fiecare zi moare cineva, cred ca si pe 21 Decembrie 2012 vor muri oameni dar nu va veni sfarsitul lumii.

| OOOLEOOO a răspuns:

Niciodata nu mori.
Moartea e o iluzie a realitatii perceputa de noi.

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns:

Nu.Apropo, il astept pe Urzi sa vina cu raspunsul lui "Nu, doar ateii cred in asta, noi nu credem in prosti,,,,, Stima"rolling on the floor.

| Duucu a răspuns:

Da.P**a mea deja a murit.

| LoveToHate a răspuns:

NU,eu vreau sa primesc cadouri de Craciun.

| epurel a răspuns:

Nu, astăzi e joi..nu trebuie să dovedesc, doar crede că e joi.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu prea cred totuşi mi-am pregătit copârşelul. În caz că nu ştiţi asta însemnă coştiugul.
Pe curând!

| martzian a răspuns:

Daca te te referi la o inchipuita apocalipsa, NU. Altfel, nici unul dintre noi nu stie cand i se incheie viata. Unii dintre noi (oamenii) chiar vor muri atunci.

| LegionarulRoman a răspuns:

Nu!

| DyNo a răspuns:

Daca te referi la apocalipsa maiasa, nu. Nu se va intampla nimic special 21 decembrie, doar vom lua vacanta.
In schimb vor fi oameni care vor murii atunci, dar nu va fi nicio apocalipsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU!

| CryChristiAN a răspuns:

1. Nu
2. Daca lumea zicea ca 1 la puterea 100 face 100 tu ii crezi?
3. Nu se intampla ma nimic. Poate in acea data Basescu isi da demisia, poate s-a descoperit cum trebuie sfidate legile fizicii, poate trupul lui Moise a fost gasit, poate vine sfarsitul prostiei umane, poate vine sfarsitul nesimtirii si imperfectiunii, poate Becali invata gramatica cine stie... Orice e posibil.
4. Nimeni nu stie cand vine sfarsitul lumii. ''Nici ingerii din ceruri, nici Fiul Omului, ci numai Dumnezeu Tatal''.

gandeste-te ca si in clipa asta, un monah ( pustnic) se roaga continuu pentru noi oamenii ca Dumnezeu sa nu distruga lumea si sa-i multumim din toata inima bunului si milostivului Dumnezeului nostru.

Răspuns utilizator avertizat
| C0nstantin a răspuns:

Conserva de pateu expira in 2014 asa ca... mai ai o sansa laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Denis777 a răspuns:

Depinde cat alcool avem.

| Dotsalau a răspuns:

In orice caz nu va fi nimic legat de apocalipsa cu duelul Dumnezeu cu Antihrist.Cel mai grav lucru ar putea fi o explozie solara, cutremur, inundatii, dar nimic mai mult

| Meeela a răspuns:

Cum nu am murit nici in 2006, 2007... 2011 cum se spunea..iti garantez ca nu vom muri nici acum, cele mai reale raspunsuri le poti gasi in biblie, asa ca. da-i drumul la treabawinking

| NKEOry a răspuns:

Nu o sa mori. Daca tu crezi asta inseamna ca nu crezi in Dumnezeu!

| Stefan_Raita_1994 a răspuns:

Nu o sa murim pe 21 numa daca ni se gata zilele

| andy124 a răspuns:

In fiecare an ne-au zis,, ei,, ca o sa murim, eu nu cred ca e adevarat.

| seemoc a răspuns:

NU!