| Ciprian Ionut a întrebat:

23 decembrie 2012... voi ce parere aveti... o sa fie adevarat?

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu nu cred in asta. Se poate intampla ceva de importanta majora dar nu sfarsitul omenirii. Cel putin eu nu cred asta. Imi traiesc viata la fel ca si pana acum.

| Bishop a răspuns:

Waaa, au schimbat data?

regis
| regis a răspuns:

Sigur, au spus-o niste salbatici care isi sacrificau semenii pentru ca Soarele sa rasara si a doua zi. De ce nu i-am crede? rolling on the floor

| sorin a răspuns:

De cand astept momentul asta...SI in sfarsit o sa vina.

| Black a răspuns:

Te plictisesti? un sfat: nu mai crede toate prostiile...
Daca crezi asta din cauza calendarului Maias... ca au prezis pana in 2012... nu te-ai gandit ca au fost cuceriti de alte popoare?
Inca un motiv e ca Nostradamus a prezis pana in 3000+, iar prezicerile lui s-au adeverit in mare parte la fel ca si cele Maiase xD
Sper ca ai inteles xD... si nu mai da atentie la toate prostiile!

| i.love.me a răspuns:

Nu cred. dumnezeu stie

| wanda a răspuns:

Se zice ca in pe 21 decembrie... da eu in asa ceva nu credhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca te-ai trezit mai tarziu cu doo zile.

O sa fie adevarat ce? Cu siguranta ceva o sa se intample. Poate ca o sa o sfeclim cu totii, poate jumate, poate un sfert, poate ramanem fara electricitate si atunci chiar am dat de dracu. Cert e ca ceva o sa se intample. Poate nu o sa se simta pe loc, probabil vor trece sute de ani pana se vor simti efecte, poate vin Annunaki cu Nibiru, poate ne sare ciorba din farfurie, al 6-lea Soare, poate o sa traim cu o treime mai mult(statistic vorbind), reducandu-se ziua la 16 ore.Stii cum e romanu', om trai si-om vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.
Voi ati observat ca gradul de poluare e imens?

Zone critice din punct de vedere al poluarii aerului:

Zona centrala a aglomerarii Constanta, dupa cum reiese din evaluarea preliminara a calitatii aerului, realizata prin modelare de catre INCDIM Bucuresti;

Zona adiacenta Termoelectrica S. A. CET Palas, prin emisii caracteristice instalatiilor mari de ardere (NOx, SO­­2, PM10);

Zona adiacenta LAFARGE ROMCIM Medgidia, in special prin poluare cu pulberi fine, cantitati mari in intervalle scurte de timp, datorita opririi electrofiltrelor;

Zona Port Constanta, in zona operarii cu produse petroliere, pulverulente vrac, prin emisii de pulberi. Principalii operatori de astfel de substante sunt : MINMETAL S. A., SICIM S. A., CHIMPEX S. A., COMVEX S. A.;

Zona Rompetrol Navodari - rafinare si petrochimie prin emisii de gaze CO, SO2­, H2S, hidrocarburi volatile;

Zona Oil Terminal, Depozit Nord si Depozit Port Constanta - stocare si transport produse petroliere, prin emisii de hidrocarburi volatile datorate atit pierderilor accidentale cit si poluarii freaticului.

Zone critice din punct de vedere al poluarii apelor de suprafata:

In zona Port Constanta, acvatoriul aferent Santierului naval Constanta in mod uzual a fost considerat o zona critica datotorita evacuarilor de ape pluviale si tehnologice impurificate;

Zona depozit nord OIL Terminal, unde pinza freatica este poluata cu rodus petrolier, avind ca urmare producerera de disconfort locuitorilor din zona Far, prin emisii de gaze volatile pe calea retelelor de canalizare, in locuinte. De asemenea, in zona depozitului Port Constanta, prin pierderi accidentale si evacuari de ape insuficient epurate in cadrul celor doua separatoare din dotare, se produce poluarea cu produs petrolier a acvatoriului portuar in zona danelor 69-70.

Zone critice din punct de vedere al poluarii cu nitrati (peste 50mg/l)
.
Mihail Kogalniceanu, Credinta, Biruinta-Topraisar, Hirsova, Techirghiol, Plopeni, Dulcesti, Albesti, Mihai Viteazul

Mie imi pare ft mult, si asta doar in Constanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

21 dec 2012, da, o sa fie adevarat.

Cauta : Esoteric Agenda si vizioneaza`l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ mengele, nu aia cu om trai si om vedea...stiu una si mai nervoasa: fie vremea buna rea/dunarim cu Dunarea.
Asadar @ghinionistdotorg, om dunari fie ce-o fi.parerea mea. dar noi n-avem nevoie de un 2012 ca sa ne dam cu stangu-n dreptu.iti dau un singur exemplu: n-avem industrie, noi rumanii, dar ne poluam unii pe altii, scoatem la CO2 si din piatra seaca! asta e o iscusinta, nu-i de ici de colo.in ritmul asta pana in 2012, si anume decembrie asta al tau, vom fi fost de mult dunariti! parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu deja asteptlaughing rolling on the floor
Ma duc sa-mi cumpar racheta, sa plec pe luna, si ma intorc pe 25 decembrie 2012, vine Mos Craciun dupa lunalaughing

Ai visat tu aseara de 2012? Sunt doar minciuni, aruncate de oameni care cred in stele si alte teorii din fizica. E mai bine sa crezi in tine si Dumnezeu, nu cred ca El a creat lumea ca apoi s-o distruga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca era 24 decembrie... se pare ca au inventat mai repede masina timpului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru ghinionisti

| VranceanuTania a răspuns:

O so cred cand or zbura porcii si cand o umbla cainele cu covrigi-n coda

| cristyna13 a răspuns:

Nu stiu...doar dumnezeu stie asta