| Me_5216 a întrebat:

A murit Adrian Paunescu sad... Va pare rau?

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bineinteles!
Mare Om a fost! Sa se odihneasca in pace!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un om ca el este o raritate a societății actuale și nu numai.
Condoleanțe familiei care a făcut cunoștință cu o durere care nu poate fi descrisă în cuvinte, usucă sufletul.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Un mare om de cultura.Printre putinii romanii adevarati.Si nu e pacat ca artistii sunt mai apreciati post-mortem decat au fost in viata?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Normal ca imi pare rau. Desi, "cu-o moarte, toti suntem datori". Mi-a incantat adolescenta cu Cenaclul Flacara, care era, pe vremea aceea, un spectacol complet si, mai ales, cam singurul spectacol in care nu i se ridicau osanale "conducatorului iubit".
Paunescu a fost, dintotdeauna, o personalitate foarte controversata, dar a fost unul dintre cei mai prolifici poeti contemporani.
I s-au reprosat multe, insa eu l-am apreciat pentru faptul ca a stiut ce, cand si cum sa faca pentru a putea continua acele spectacole minunate care adunau mii de tineri la un loc si in care s-au lansat zeci de talente adevarate. Sa-l ierte Dumnezeu, ca are de ce.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dumnezeu sa-l ierte! Noi oamenii am pierdut un poet, insa Dumnezeu a castigat un geniu pe care o sa stie sa-l pretuiasca mai mult decat am facut noi oamenii pe pamant.

| Ana a răspuns:

Normal, Dumnezeu sa-l ierte.

| Biby a răspuns:

A murit? Daca da, sigur ca imi pare foarte rau!

| justme_2041 a răspuns:

Dumnezeu sa-l ierte
dar daca as muri eu, de mine cine iar parea rau.decat familia si cei iubiti
ca in restttlaughing)
dumnezeu sa-l odihneasca in pace

| elasexygagica a răspuns:

De azi dimineata cand am auzit stirea aceasta eram 100% ca TPU se va umple cu intrebari despre Adrian Paunescu si mesaje lacimogene, mda asa suntem noi ii apreciem numai dupa moarte, pakat.

| magicianul19 a răspuns:

Toti murim. nu conteaza faima, nu conteaza ca nu o sa stie oameni cand am murit eu ci conteaza cum am trait. jos palaria pentru paunescu si Dumnezeu sa-l fericeasca

| Stelistul a răspuns:

Cum sa nu ne para rau? crying

| YourDailyApple a răspuns:

Recunosc ca nu sunt familiarizat cu lucrarile domniei sale ( ca si poet ma refer ), dar cam mai tot timpu cand a fost invitat pe la talk-show-uri la diverse televiziuni mi s-a parut un om foarte ingust la minte si intolerant.
Exemplu :
http://www.youtube.com/watch?v=qtp-s1ZTtB8
Cam impresia asta mi-a lasat-o mie :|.
Acu` nu-mi permit sa judec pe nimeni, o fi fost si un om bun nu contest acest lucru.
Despre morti numai de bine. Corect?

| YourDailyApple a răspuns:

@Anonim, am spus ca nu contest talentul pe care l-a avut ca si poet. Dar exista o expresie " branza buna in burduf de caine ".

| IONUT778 a răspuns:

Nooooooooooooooooorrrrrrrrrrrmmmmmmmmmmaaaaaaaaaallll. Enigmatici si cuminti
Terminandu-si rostul lor,
Langa noi se sting si mor,
Dragii nostri, dragi parinti.
Cheama-i doamne inapoi,
Ca si-asa au dus-o prost
Si fa-i tineri cum au fost
Fa-i mai tineri decat noi.doar o strofaa we myss you

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai Nicotine esti prost s-a stins o valoare de om si tu aiuresti ce sa faci avem o generatie de emo printre care te numeri ce sa apreciezi ca nici nu stii ce sa apreciezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar parea rau, dar pana sa moara nu stiam ca exista [sad]!