| sasa1sasa1sasa1 a întrebat:

A venit iarna cu ger. Ma imbrac bine dar, imi este frig la fata.
Ce sa fac sa nu-mi mai inghete ochii, obrajii, nasul?
Trag caciula pana pe ochi, folosesc fular dar tot inghet. Iar altii merg cu capul descoperit. Presupun ca am o rezistenta scazuta la frig. Cum sa o rezolv? Merci.

4 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Cagula.
O cagula mica si draguta e raspunsul.

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru Felissa13Eden):

As vrea eu dar... ma confunda astia cu araboaicele refugiate. happy

| Spionasul007 a răspuns:

Ia ti o masca de ski sau daca nu cand te trezesti spala te cu apa rece pe fata nu calda ca iti crapa pielea (nu foarte rece ca poti raci )

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru Spionasul007):

O masca de ski prin oras?! Poate...
Nu, nu imi crapa pielea, nu e asa de sensibila.