| RAY a întrebat:

Absurdul existentei umane, voi sunteti conștienți de acest absurd sau il negati?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai constienti, in masura in care exista.

| Mosotti a răspuns:

Sunt constient ca viata de fapt n-are nici un sens. Se naste omu, invata de rupe, munceste, se zbate ca sa moara doamne fereste in chinuri dupa mult timp.

| LPCTSTR a răspuns:

Sunt peste constient, dar am ajuns sa traiesc cu el, daca tot ma pot considera „in viata".

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Iti faci scopuri, dai sens existentei pentru a scăpa de realitate

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

M-am saturat sa tot dau sensuri temporare. Totul se duce, pana si cheful de-a continua ceva ce-ti place.

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Ce putem face? Eu unu as vrea liniștea, pacea sa faca parte din existenta mea

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Am ajuns la 2 concluzii: fie ajungi sa traiesti intr-o sfera numai a ta, unde sa elimini orice pasare fata de exterior, o viata de non-lucid, fie iti accepti conditia si ramai la luciditate, indiferenta sa domine adica, sa traiesti pe zi ce trece.

| halogen001 a răspuns (pentru RAY):

Linistea si pacea nu sunt caracteristice vietii happy

| halogen001 a răspuns:

Da, sunt constient happy