| SadBlackAngel a întrebat:

Acum 3 zile a murit prietena mea, eram certat cu ea.
acum o visez in fiecare noapte, in vise imi spune sa o urmez, si noaptea ii simt prezenta.
ce inseamna asta?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ca iti pare rau ca ea s-a dus si erati certati.
Stai calm ca nu este ceva grav.
Erati prieteni buni? iubiti? este de inteles ca ceva frumos a fost, iar acum te gandesti la acele clipe frumoase si cauti sa ti-o amintesti asa cum era ea.
Aprinde-i o lumanare si da-i ceva de pomana.
O zi bunahappy

| onasis1961 a răspuns:

Regreti ca nu erati in preuna in momentul decesului.

| Musique a răspuns:

Condoleanțe în primul rând.
Vilese nu înseamnă nimic.Îți apre în vis pentru că te gândești la ea constant, ai remușcări, regrete.
Baftă!

| Kamakura a răspuns:

Poate insemna orice.
Dar nu inseamna ca sufletul ei te viziteaza etc. Ia e in iad acu..sau in rai

| Mayar a răspuns:

Ca trebuie sa mergi la biserica, sa te rogi pentru sufletul ei si sa vorbesti cu preotul ce poti sa faci ca sa i se ierte pacatele ce le-a avut - dai prescura, etc.
Asta inseamna - ca iti cere ajutorul si ca are nevoie sa o ajuti. Aca sa termina cu prostiile si pune-te pe treaba! Mergi la biserica si sfatuieste-te cu preotul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce mi-a murit bunicul l-am visat zilnic pentru 2 saptamani. e chestie de ce se petrece in mintea ta, lasa basmele. inseamna ca te afecteaza mult ce s-a intamplat si subconstientul tau inca nu da l o parte ce s-a intamplat, de aia o visezi mereu. in timp o sa o visezi mai putin