| Maryuk해바라기 a întrebat:

Acum 7 zile mi s-au furat toate bijuteriile din casa de catre fratele meu...el a recunoscut ca le'a bagat in amanet. Aveam un inel la care tineam mult multtt..pe inel a primit 90 lei.Va rog mult sa ma ajutati si sa imi spuneti cum sa il recuperez..si care este cursul? adica inelul este bagat la vanzare sau topit? Va trebuii sa merg cu cel care le-a amanetat pentru ca fratele meu nu are 18 ani si a pus un baiat sa le bage in amanet. si am inteles ca fara baiatul care le-a bagat nu mai imi pot scoate inelul. ajutati-ma va rog? Il mai pot recupera dupa atatea zile si cam cat ma costa sa il cumpar inapoi.Ce sa fac? cryingcrying((((( Funda!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la acea casa de amanet si intreaba care este perioada de recuperare si cat te costa.Sunt foarte multe si fiecare are perioada si preturi proprii. Apoi fu...tei o chelfaneala zdravana fratelui.