| RAY a întrebat:

Ai fost vreodata internet la un spital de psihiatrie? Cum a fost experienta?

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Experienta mea a fost okey la spitalul de psihiatrie, m-am simtit bine acolo, vedeam oameni, mai vb cu ei, personalul se purta okey, curatenie.
Doar ca am cerut sa fiu singur in camera, altfel am o halucinatie cand adoarme omul din camera unde as fi.

De mancat am mancat ce am vrut cumparand de la chiosc din curte, nu mananc de la ei ca nu am incredere in igiena lor.
Ai vazut si la localuri, restaurante ce gasesc aia in spate unde se face mancarea.

La 9, 14 si 21 veneau in camere sa ne dea tratamentul, unii asistenti stateau sa vada ca le ei, altii nu.
Masa era la 8, 45, 13, 45 si 17, 45.
Aveam 18 camere pe sectia unde eram internat, parter si etaj, fiecare camera avea nr de la 2 la 4 paturi.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ai avut parte de un psihiatru și de psiholog bun?

| RAY explică (pentru Mosotti):

E bine sa spui cuiva ceva daca nu te intreaba?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Normal ca e bine sa spui ceva cuiva daca nu intreaba dar vezi ca are o problema, ca de multe ori nici nu-si da seama ca trebuie sa intrebe, iar ce-i zici poate sa-l ajute, apoi iti multumeste ca i-ai zis.
Asta un destept, unul mai slab la minte se supara.

Adica nu e constient de problema care il deranjeaza, nu stie ca problema e la el, sau alte situatii.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, am avut parte de un psihiatru bun, psiholog nu prea.

| anonim3247 a răspuns:

Am fost eu în locurile alea dar nu ca pacient.

| anonim3247 a răspuns:

Cine ajunge acolo poate să și moară.

| RAY explică (pentru anonim3247):

Eu cand am fost la pshipatru pentru ca nu puteam dormi și aveam atacuri de panica dar a fost o experiență frumoasa fiind pasionat de psihologie am conversat despre jung, freud

| RAY explică (pentru anonim3247):

Am văzut un film despre reținerea fortata pentru asigurarea de sanatate