NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Ai oferi copiilor tăi țigări dimineața, la prânz și seara?
Dacă ai afla că ai fost dezinformat, amăgit și pus să plătești pentru produse, care fac rău ție, celor dragi și tuturor celorlați, ai lua măsuri sau ai continua să le cumperi?
"What the health"
http://youtu.be/Xh8Cn8jRpvw

126 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Le-aș oferi țigări copiilor mei și făra să știu asta.

| bustamante a răspuns (pentru Drimmero):

Ce faci tu cu mana ta.

| Steregoi a răspuns (pentru NOname):

Toti oamenii fumeaza sau prizeaza aer poluat mai mult sau mai putin oricat de sanatos ar manca si ar bea. Cineva s-ar abtine sa bea 100 ml de votka pentru a nu-si strica ficatul insa in 24 de ore inspira 400 litri de aer. In cei 400 litri pot fi 0.10 ml de benzen facand plinul la masina la o benzinarie, trec cateva masini pe langa el si mai baga in el cate 0.50 ml de CO, si tot asa, mai sterge parbrizul si mai baga in el 0.15 ml de metanol, aprinde aragazul si mai baga in el 0.19 ml de metan.

NOname
| NOname explică (pentru Steregoi):

Ce mă bucură, când cineva îmi respectă sfaturile și materialele "bune de ignorat" chiar sunt ignorate. big grin

| Gafy a răspuns:

Nu cumpăr țigări ci fructe

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

No way! P.S. Nu m-a lăsat să scriu cu majuscule!