| octa2021 a întrebat:

Ajutati-mă!
Caut loc de muncă pe perioada vacanței si nu găsesc. Am cautat pe olx, e-job etc.

Îmi puteți recomanda, unde pot să îmi caut? sau voi cum ați procedat?

6 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai...asa eu sunt la liceu si as vrea sa ma angajez pe vara la barman pentru ca e singurul lucru pe care-l poti face in orasul meu ca licean.Ai putea si tu barman sau sa lucrezi al un magazin pentru o luna.

| octa2021 explică (pentru Samariteanul):

20 de ani, si sunt student

| RAY a răspuns (pentru octa2021):

Macar ai incercat sa suni la anunturile de pe olx?

| octa2021 explică (pentru RAY):

Nu,nu mi s-au parut tentante anunturile pe care le-am gasit.Si nu ma refer la salar.

| RAY a răspuns (pentru octa2021):

Totul are un inceput, decat sa stai degeaba mai bine lucrezi pe mai putin

| Mada1920 a răspuns:

Mai poti cauta in ziarele din judetul in care stai, in care sunt postate si anunti cu locuri de munca, mai intreaba-ti cunostintele, pe Facebook.