| Diana007tf a întrebat:

Ajutor, acum o satamana am avut un vis oribil... era o camera din piatra iar unul dintre pereti nu era iar acolo era o padure. In camera erau:o fetita(cam 11 ani cred), tatal ei si bunica ei. Fetita statea cu spatele la padure, bunica statea pe un scaun langa un perete iar tatal langa celalalt perete. Fetita avea un portofel in care colectiona poze cu icoane, dar nu erau icoane normale, eu am vazut doar 2 iar una mi-a ramas in mine... era cu Fecioara Maria care zambea si avea zambetul pana la urechi, dinti ascutiti si printre ei era sange. Tala fetitei descoperise portofelul si se uita la poze iar eu cum am mai zis, vazusem doar 2 iar cand el vedea o poza eu tipam in realitate. In vis eu nu apar, e mai mult ca o scena dintr-un film iar pozitiile din care vedeam se schimbau. Eu am o oglinda in camera si imi e foarte frica sa ma uit in ea seara, am tot cautat pe net semnificatia visului dar nu am gasit nimic relevant. Va rog sa ma ajutati, imi este extrem de frica si chiar nu mai pot!(nu cunosc nici unul dintre aceste "personaje"

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Camera din piatra= locuința ta.
o fetita = asta ești tu
Fetita statea cu spatele la padure = îți este frică să vezi lumea de afară, reprezentată de pădure.
eu am vazut doar 2= deci tu erai fetița, e clar.
cu Fecioara Maria care zambea si avea zambetul pana la urechi, dinti ascutiti si printre ei era sange. = Findcă îți este frică să te uiți afară, visul îți spune și de ce. Fecioara Maria= o ființă sfântă și bună este în acelaș timp și vampir, asta însemnând că realitățile pe care ți le prezintă lumea sunt înșelătoare uneori.
Sânge printre dinți= ți-e frică de moarte.

| Chihaialexs a răspuns:

Bănuiesc că te-ai uitat la un film horror de curând sau ai auzit povești de groază. Visele nu au semnificație, sunt doar superstiții. Visele sunt doar amintiri la întâmplare și nu înseamnă că a venit Satana în visul tau. Daca îți e frică sa te uiți in oglindă încearcă să o eviți și îți recomand să discuți cu părinții tăi despre acest vis.
Apropo, de unde știi că țipai în realitate?