| MarijuanaFanNr1 a întrebat:

Ajutor urgent mama se cearta cu tata mereu dar serios cu zbieraturi si tipete si nu-mi place uneori intru si eu la mijloc si parca simt ceva in piept si nu-mi placa cand se cearta cum sa fac sa nu se mai certe?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Complicat...Dacă discuţi cu ei,pot considera că nu faci parte din discuţia lor,fiind strict probleme pentru adulţi.Dar când se repetă, nu e bine, pentru că te afectează pe tine în mod direct. Încearcă totuşi să vorbeşti cu ei, sau eventual cu unul din ei care îţi este ţie mai apropiat şi spune-i că te afectează scandalurile lor. Uneori, nu poţi face nimic...

| MarijuanaFanNr1 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Mersi omule

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru MarijuanaFanNr1):

Cu plăcere, dar sunt fată.

3 răspunsuri:
| elyzabethy a răspuns:

Incearca sa dicutati, sa incercati sa va rezolvati problemele...si iti poti ajuta si tu parinti ca sa nu le mai lasi asa multe subiecte pe care sa se certe (poti ajuta mai mult la curatenie, dus gunoiu, incearca sa iti pastrezi mereu camera curata, straduiestete sa ai note mai mari, etc)
Poate o sa o poti rezolva situatia. Succes!