| SunshineSunrise a întrebat:

Am aproape 18 ani și m-am saturat sa am tentative de sinucidere din cauza sânilor. Am sânii, nu știu cum sa va zic, conici, nu sunt rotunzi ca la orice fata normala. Sfarcurile da nu mai zic, sunt înăuntru iar mamelonul e umflat pe san și se vede groaznic.
Sunt fete cu sânii mult mai mici decât ai mei (ii am 90) dar se vede bine când nu au sutien de exemplu Ruxi de la LikeOne ii are mici și sunt frumoși prin tricou și par super sexy. Dar eu când nu port sutien se vede doar mamelonul prin tricou nu se vede sfârcul și nici sanul de parca as avea piept de băiat chiar dacă am ceva sâni acolo, nu se vede pur și simplu deoarece mamelonul e mai umflat pe san. Ce sâni mai sunt și ăștia și cine mai are asa ceva? Sunt singura din lumea asta care are? Toată lumea se strâmbă când ii vede pana si fetele rămân mască când se uita la ei se mira ca nu am sfarcuri si nu am sânii rotunzi.
Și când am făcut-o cu cate un băiat îmi zicea sa îmi acopăr pieptul. Culmea ca la mine nu e problema de silicoane gen nu consider ca sunt atât de mici încât sa trebuiasca silicoane, eu doar vreau o forma, la naiba, diferita și normala. Ce fel de sâni mai sunt și aia?
Pana și iubitul meu care m-a înecat în complimente și avem o relație serioasa îmi zice "nu e nevoie sa dai sutienul jos de pe tine dacă nu vrei." Subtil.
Ce sa fac? Ce sâni mai sunt și aia?!

16 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Exista operati ce te pot ajuta sa ai sani cum vrei dar mai ai timp sa te gandesti la asta.
Mai bine multumeste-te ca esti sanatoasa si lasa tu sinucisul din atata lucru.Sunt oameni mutilati pe viata fara vreo sansa sa isi revina si tu te "impiedici" de niste sani.

| alina2k18 a răspuns:

Am impresia ca exista ceva procedura medicala pentru problema ta - inversarea sfarcului sau cum se numeste.
Aia cu toate lumea se mira ca nu ai sani rotunzi s-o mai s%gawinking laughing ca suntem diferiti cu totiiwinking sa le vad la 40 cand v-or avea bretelewinking

| Lioana a răspuns:

Astea nu sunt probleme fata draga. Altii sunt handicapati si se lupta pentru viata incercand sa o faca cat mai buna, iar tu esti intreaga si sanatoasa si te-ai saturat de viata? Revizuieste-ti prioritatile.
Problema ta e in legatura cu o parte a corpului pe care n-o vede decat iubitul tau, iar el pare ca te-a acceptat asa cum esti. Poarta tot timpul sutien daca nu-ti place cum se vad sanii prin tricou. Vara aproape toate femeile fac asta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ce probleme tampite au unii...
Cum naiba sa te sinucizi din cauza a ceva material, efemer?
Dar, probabil daca tie ti se par probleme serioase astea pe care le ai tu, atunci da, mai bine incerci mai mult decat tentative.

| Dalmore a răspuns:

Problema ta nu e faptul ca ai sanii nu stiu cum, ci ca esti proasta.

| Elena9328 a răspuns:

Câți ani ai?

| Ana45699 a răspuns (pentru Elena9328):

A zis fix in intrebare ca are apr 18 ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce rămâi la tentativă?

| SupMates a răspuns:

? ti-as zice sa te tai la vene dar in cazul tau taiete la sfarc

| Rihhana1 a răspuns:

Sanii mari sunt cei mai frumosi si eu ii am asa.
Sunt chiar mandra de asta, barbatii ii apreciaza.

| Xaya a răspuns:

Frate nu conteaza cum arata sanii tai. Daca nu ma insel ce ai tu se cheama mamelon ombilicat, si forma conica este mai mult decat normala. Mie mi se schimba forma sanului in functie de temperatura, cand ii e frig e rotund si cand e cald se face conic. TOTAL NORMAL!

Deasemenea daca lui gagica-tu nu ii plac sanii tai ar fi cazul sa il mai lasi cu astea fiindca iubitul tau trebuie sa fie persoana pe care nu o intereseaza defectele tale.

Corpul tau nu ar trebui sa te determine sa te sinucizi, din moment ce nu esti mutilata, handicapata etc si nu ai motiv pur si simplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xaya):

"Mie mi se schimba forma sanului in functie de temperatura, cand ii e frig e rotund si cand e cald se face conic. TOTAL NORMAL!"

Cu cata nonsalanta expune ceva atat de WTF rolling on the floor))

| Xaya a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow nu pot sa cred ca cineva chiar a luat in serios ce am spuslaughing

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună. Tentative de sinucidere din cauza asta?! Serios? Ce ar fi să nu iei în seamă ce spune gura lumii? Și cât despre iubitul tău, dacă nu te face să te simți bine în pielea ta, de ce mai stai cu el?

| TehDevil a răspuns:

Incearca sa nu mai fii complexata de modul in care arati, pana la urma, cine te place.te place pentru cine esti, nu pentru dotari!
Vorba unui coleg de aici, au altii probleme mult mai grave de sanatate si nu se gandesc la suicid.
Carpe diem!

| Ciuciualexandru115 a răspuns:

Sigur!