| gabibt a întrebat:

Am avut acel virus de pe mess (dai clik sa vezi poza si iti intra un trojan in calculator). Eram obosit... am dat "run" si uite asa a intrat virusul.

Pana la urma am folosit "Malwarebytes' Anti-Malware", am scanat si am sters toti virusii pe care i-a gasit.

Am inteles tot de pe net ca atunci cand intra trojenii in calculator, hackerii au acces la calculatorul tau. E adevarat? Pana cand pot avea acces la calc. meu?

(Am verificat memoria partitiilor mele si nu am observat o scadere simtitoare a "free space"-ului. E ceva de genu :ieri am avut 36, 12 gb si azi am 36, 11 gb.)

Intrebarea mea este: Este posibil sa mai intre cineva pe calculatorul meu? Si daca da, atunci cum imi pot da seama?

1 răspuns:
| Rihanna a răspuns:

Http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/AVPTool/ descarca'l,instaleaza'l,scoate cablul de la net/modem,opreste antivirusul de pe pc'ul tau,daca ai ai, si scaneaza pc'ul cu programul ala.stergi tot ce detecteaza,dai restrat,pui cablul de la net la loc si reactivezi antivirusul tau.bafta si alta data uita'te de 2 ori pe ce dai click;)