| Adi1987 a întrebat:

Am avut in scoala generala un coleg care nu era din acelasi sat cu mine facea naveta, venea cu microbuzul la scoala la mine in sat, anul trecut am absolvit liceul 12 clase, si cat se poate de rar ma intalneam cu el prin oras, sau pe la naveta prin microbuz dar nu vorbeam cu el, dar nici nu aveam nimic cu el, si am folosit o aplicatie care in loc de numarul de telefon real poti folosi un numar de telefon american, am facut un cont de whatsapp fals cu un numar de telefon american si aveam numarul lui de telefon si l-am injurat pe whatsapp de pe contul fals cu numar american si l-am blocat si a vazut mesajul, ultima data m-am întalnit cu el de revelion dar nu a facut nimic, nu a zis nimic, l-am injurat pe whatsapp prin luna octombrie, si acum o luna am visat ca eram la mine acasa, la intrare in gradina la poarta eram, si ca era undeva in fundul gradinii si venea dupa mine cu inca unu si era destul de nervos, si eu am fugit si langa casa mai am o camera mica si am intrat acolo doar ca aia doi nu au intrat dupa mine in camera doar stateau afara si au pus mainile pe geam, Ce inseamna asta? Visele chiar sunt reale? S-a prins ca eu l-am injurat, nu prea mi-e frica ca ma prinde ca nu prea are unde sa ma gaseasca nu e din acelasi sat cu mine, de la revelion pana acum nu m-am întalnit cu el si nici inainte ca de obicei nu prea vine la mine in sat foarte rar sau deloc nici nu a fost niciodata la mine acasa.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

În primul rand nu știu de ce ai înjură un om ce nu are treaba cu tine și nu ti-a făcut nimic. Daca știa ca ești tu și se lua de tine chiar nu era de condamnat.

Și în al doi-lea rand, nu mai fi asa panicos.In cel mai rău caz dacă știa ca l-ai înjurat te întreba de ce ai facut-o, si asta de la revelion nu acum.
Vezi e treaba ta și nu îți mai crea coșmaruri aiurea.Iar dacă ai probleme cu frica de bătaie încearcă un curs de apărare.Ca asta înseamnă visul tău, ca îți e teama nu ca se va întâmpla ceva.

| mi25 a răspuns:

Multe din vise sunt o reflectare in scoarta cerebrala a intamplarilor, discutiilor, gandurilor din timpul cat esti treaz.

| SOW777 a răspuns:

Salut. Stiu aplicatia. Utilizeaza o maska si nu te poate gasi. Cat despre vise. Poate doar pentru ca te gandesti la acel lucru ai si visat. Lucrul respectiv. Stai linistit

| Adi1987 explică (pentru SOW777):

Cum adica sa utilizez o "maska"? Si nu m-am gandit deloc, pur si simplu am visat ca vine dupa mine cu inca unu

| SOW777 a răspuns (pentru Adi1987):

Adica aplicatia aceea. Iti mascheaza numar de telefon. Locatia. Tot. Nu are cum sa dea de tine. Si chiar daca nu te ai gandit la acel lucru. Visele sunt o normalitate. Minte creaza scenarii care nu s ar intampla niciodata. Poate datorita fricilor interioare

| Adi1987 explică (pentru SOW777):

Dar nu se poate ca doua persoane sa fie in acelasi timp in acelasi vis?