| anonim_4396 a întrebat:

Am avut in viața numai probleme! Am fost bătut de educatoare la grădinița doar eu, fără motiv, dar bătaie cu vânătai. Părinții făceau scandal și încă fac in casa, prieteni am 2 și nici la mulți ani nu mi-au spus, astăzi e ziua mea.Nu am avut niciodată o iubita și azi împlinii 22, neamurile ma întreabă pe tema asta mereu, din cauza lui taică-meu care da din casa mereu despre mine.
Lucrez la fabrica, am doar 11 clase profesionale, pentru ca ai mei nu s-au interesat de educația mea.
La Școala de șoferi am picat cu un instructor sociopat care ma înjura, din a 2 ședința și ca sa iau pastile ca am probleme mintale, așa mi-a spus! Că am ridicat odată ambreiajul și a murit motorul.Și m-a căzut și orașul polițistul ca nu am dat banii.
Am și dermatita atopică datorită evenimentelor din trecut, mi-am luat liber o săptămâna ca am toată fața roșie, pielea mâncata.Tratamentele dermatologilor nu și-au făcut efectul.Și am anxietate sa mai ies din casa din cauza asta, ca lumea ma întreabă pe strada ca ce am pe față!
Acum aproape o luna un om m-a oprit pe strada și mi-a spus sa ma uit in telefon ca sa văd ce am pe față.Vă dați seama cum m-am simțit? Ca un monstru!
Azi i-am luat și pe maică-mea și taică-meu la bătaie, le-am cauzat răni, etc.Dar nu regret pentru ce mi-au făcut.

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

La multi ani!

Uite cadoul : https://www.youtube.com/watch?v=BW_FcyqQPb4

| vlllaaddd a răspuns (pentru dullcat):

Ce e acolo? laughing ca mie imi zice sa imi confirm varsta

| dullcat a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nimic deocheat, stai linistit. laughing

https://prnt.sc/gKUBV-FF6iy0

| StoicAnalysis a răspuns:

Ce pot sa zic... La multi ani! Daca inca mai traiesti, vreau sa stii ca nu esti singurul. Si eu la fel ca tine am avut si inca am doar 2 prieteni. Si eu am avut posibilitatea sa ma las in clasa a 10-a de la scoala ( am avut niste probleme de sanatate nasoale si interfera cu abilitatile mele de a invata, eu suferind mult in timpul liceului ), dar am ales totusi sa indur si sa merg mai departe. Nici eu nu am avut pana acum o iubita, pentru ca si eu am fost foarte anxios in copilarie cat si in liceu, dar am ales totusi sa indur si sa merg mai departe. Si in cazul meu eram pus in situatia de a fi batut si de a asista la certuri violente intre parinti, intr-un final tatal meu murind. Am disperat si mi-a fost accentuata anxietatea, dar totusi am ales sa indur si sa merg mai departe. Lucrurile au luat o intorsatura mai bunicica, am inceput sa lucrez si sa invat din greselile ce le faceam in perioada cand eram anxios. Iar a urmat perioade grele cand am avut insomnie si timp de un an, probleme digestive din cauza anxietatii, dar din nou, am ales sa indur si sa merg mai departe. Lucrurile iar s-au mai imbunatatit, deja aveam cativa ani vechime in munca si incepusem sa citesc, invatand din nou din greseli. A urmat iar perioade nasoale cand si mie mi-a aparut acum 7-8 luni dermatita din cauza stresului, am mers la dermatolog, si spre uimirea mea o crema cu corticosteroizi a functionat prin tratarea pielii. Lucrurile s-au imbunatatit iar, acum avand un loc de munca cu salar mediu, urmez o facultate si o postliceala, si inca continui sa fac sport si sa citesc.
Morala vietii mele fiind, oricat de mult **** arunca in tine viata, tu doar indura si invata. Sunt altii care o duc si mai rau decat noi si sunt oameni de succes chiar. Am ales sa ignor stereotipurile si sa ma cunosc mai bine. Anxietatea e la minimum, sanatatea imi este imbunatatita drastic, si viata mea are un sens si un scop, pentru ca am continuat sa lupt din nou si din nou. Si o sa continui sa lupt pana cand ma voi muta intr-o garsoniera cu usa in tavan laughing.

| sammie a răspuns:

Ar trebui să mergi la psiholog și să încerci să înțelegi că așa merg lucrurile cateodata in viata. Din chestiile astea rele invatam lucruri, sa nu le faci asa si copiilor tai, sa ai grija de educatia lor. Capul sus si gandeste-te ca nu esti nici primul si nici ultimul din lume care este ghinionist. Vei da si peste noroc mai devreme sau mai tarziu. happy

| vlllaaddd a răspuns:

Salut!

In primul rand iti urez

La multi ani! si sa fii fericit

in al 2-lea rand iti recomand sa te duci la un dermatolog mai bun care sa iti dea un tratament bun dar sa le iei fix cand zic ei ca trebuie nu mai tarziu sau mai devreme

in al 3-lea rand schimba instructoru, nu e normal sa te înjure popandaul ala

in al 4-lea rand cand te mai intreaba lumea pe strada ce ai pe fata treci pe langa ei ca si cum nu ar exista nici măcar sa nu te uiti la ei

in al 5-lea rand incearca sa faci seralul si sa iei bacu

in al 6-lea rand aproape toti soferii dau bani la politist ca sa ia examenu

sau daca nu vrei sa faci seralul macar incearca sa iei permisu si sa faci Uber in timpul liber, ca sa mai castigi si tu ceva

si in ultimul rand incearca sa mergi si la sala, o sa iti ridice increderea si stima de sine

Capul sus omule, o sa vina si pe strada ta soarele, incearca sa mergi si la Biserica

si in legatura cu fetele incearca sa iesi cu prietenii tai si ii zici sa mai invite sa iesiti in grup si poate vin si niste fete

sau incearca sa cauti colegele tale din generala si sa le dai mesaj

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

La multi ani! Sa fii sănătos și fericit! happy

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Mai trăiești? happy