| Iamforfun a întrebat:

Am citit pe net următoarea superstiție: "După doliu, oamenii aruncau hainele negre, ca să nu atragă ghinionul." Ați mai auzit despre această superstiție? Ce credeți despre asta?

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Superstițiile sunt inventate de oamenilaughing Nimic nu este real. Nu atragi ghinionul niciodată

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
2. Valoare zero.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu am auzit despre asta.
Dar cred ca pot sa inventez si eu cateva acum ca ai zis asta.

| Hammurabi a răspuns:

Orice om poate avea ce orice superstiție își dorește.
E traba lui. Nu cred că are vreo importanță pentru ceilalți.

| TheStrategist a răspuns:

Superstițiile sunt doar niște chestii inventate de oameni. Nimic din ceea ce se spune nu e real.