| Esperança a întrebat:

Am întâlnit persoane care au spus că au văzut filme şi documentare despre o anumită categorie de oameni şi din această cauză simt ceva straniu oridecateori vorbesc cu oamenii respectivi.
Credeţi că viaţa este un film sau totul se întâmplă în subconştientul nostru şi datorită acelor idei avem impresia că oamenii respectivi sunt răi?
Ne putem forma impresii despre oameni doar din filme sau trebuie să îi cunoaştem personal, în realitate?

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Ăştia-s conduşi de prejudecăţi.Ce-i clar e că nici nu prea îi duce capul...
E chiar stupid să asociezi viaţa cu un film.Nu se merită.

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Parerea mea este ca poti sa cunosti un om din cuvintele lui.Bineinteles ca te poti si insela.Sunt si persoane care nu traiesc ceea ce vorbesc.Dar, in mare poti sa iti formezi o parere despre fiecare utilizator.

| Esperança explică (pentru EmaS):

Ema,te rog să îmi răspunzi şi la întrebarea care am pus-o la "Religie"!

| OnuOnulică a răspuns:

Eu cred ca totul se intampla in subconstientul nostru!