| SkandallKamataru a întrebat:

Am o intamplare sa va povestesc ce am patit cu o seara inainte de revelion.
Pe data de 30 decembrie, după o sesiune intensă de antrenament la sală, am hotărât să sărbătoresc cu stil, sa-mi fac incalzirea pentru revelion.
M-am echipat cu o pereche de blugi mulați și o cămașă strâmtă, ca să-mi pun în evidență formele fizice, si dupa vreo 2 ore de facut selfie-uri in oglinda, am simtit ca sunt pregatit sa imi fac de cap.
Cu adrenalina încă pulsând în vene, am hotărât să petrec restul serii într-un club de noapte local. În jurul orei 3 dimineața, după câteva pahare de prea mult alcool si cateva ore bune de dansat, am decis să iau o pauză și să mă întorc spre casă.
Merg eu cateva minute bune, si trecand printr-o parcare, vad in capat de tot pe partea mea dreapta, o masina veche, iar in interiorul ei mi s-a parut ca am zarit o silueta palida la volan, cu niste ochi mari si negri si fara par in cap, care se uita ciudat la mine.
Mergand, am zis sa ma uit si eu urat la el poate il intimidez, ba si cand sunt in drept cu ea, fiind deja intr-o stare de confuzie si ebrietate, am privit cu atentie si am observat cum figura respectivă îmi arată degetul din mijloc.
Nu aveam nicio idee cine ar fi putut fi sau de ce ar face așa ceva, dar, evident, spiritul meu competitiv nu putea lăsa lucrurile să treacă așa.
M-am dus hotărât spre mașina misterioasă si am dat un pumn in geam mai ca era sa il sparg intr-un gest de intimidare, am vazut ca nu se da jos, si am batut si cu palma in plafon de cateva ori in timp ce il injuram, si m-am enervat de am zis ca ii rastorn masina.
Imi pun mainile pe plafon si ma pregateam sa dau un cap in geam, si cand ma uit mai atent vad ca e o masca de la anonymous pusa pe scaun, fix intre tetiera si scaun.
In cele din urma stiu ca am spus "Scuze iarta-ma" si mi-am continuat drumul spre casa laughing laughing voi ce parere aveti?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Că pe langa alcool ai mai tras si altceva pe nas.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuia sa dai cu capul, îl foloseai și tu la ceva in final.

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Esti gelos ca o duc bine laughing

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

"M-am echipat cu o pereche de blugi mulați "

Niciun minut nu as putea fi gelos pe asa ceva...

| CatenaccioStyle a răspuns:

Te-ai imbatat atat de tare incat n-ai mai stiut de tine.

| SkandallKamataru explică (pentru CatenaccioStyle):

Am sarit sa ma iau la bataie cu masina asa de rau am baut rolling on the floor

| SkandallKamataru explică (pentru CatenaccioStyle):

Iti dai seama sa vina proprietarul sa vada ca ii ridica un nebun masina sa o rastoarne rolling on the floor rolling on the floor

| CatenaccioStyle a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Era un tico? Ca o masina mai mare nu o ridici nici cu 6 insi

| SkandallKamataru explică (pentru CatenaccioStyle):

Era un mercedes mai de epoca asa =)) ba se poate uite https://www.youtube.com/watch?v=J4SiHuZTmaI

Putea sa fie si un tir, la bautura prinzi superputeri.

| CatenaccioStyle a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Masina aia cel mai probabil are motorul scos si toate componentele, vad ca nici scaune nu mai are, practic a rasturnat caroseria care devine foarte usoara si cam oricine o poate rasturna in conditiile astea, nu e mare inginerie. E imposibil sa rastorni un tir intr-un singur ins, iti trebuie multi oameni...

| SkandallKamataru explică (pentru CatenaccioStyle):

Sa fiu beat si sa am ochii iesiti din orbita de nebun pai m-as fi dus sa trag de tiru ala laughing chit ca nu il rastorn.

| CatenaccioStyle a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Maxim ii rupeai o oglinda laughing) vorbim de un tir, bai Hulk.

| SkandallKamataru explică (pentru CatenaccioStyle):

Oglinda? Ii spargeamumi ile, rupeam oglinzile, săream si la geamuri.