| GhitaCiobanuNoHate2016 a întrebat:

Am o întrebare, de ce oamenii (mă rog, fetele în special) se enervează de la înjurături. Mă enervez repede și nu le suport, îs misogin (nu doar fetele, dar în general ele nu suport limbaju ăsta și-mi fac probleme), așa mă exprim, care îi problema și ce pot face să nu mă mai enervez așa, mă enervează o grămadă de infecți și terminați care-și dau aere, am probleme câteodată și la școală cu chestiile astea, tot eu pic de prost în cazu în care practic nu vreau să mă dau la o parte în fața unor idioți, poate se trezesc.

O altă chestie e că mă aseamănă mulți idioți cu Cheloo de la Paraziții, zic că mă enervez ca el, e o prostie (îl admir pe Cheloo și ascult extrem de mult Paraziții), dar în nici un caz nu seamăn cu Cheloo, sau cu oricine altcineva.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand injuri demosntrezi cateva lucruri: ca nu esti in stare sa iti tii in frau nervii (daca ti se intampla de trei ori pe an, esti un om normal; daca ti se intampla in fiecare zi esti un papa-lapte si pe oameni ii cam enerveaza semenii lor slabi si incapabili), ca nu te respecti pe tine (adica te simti cel mai prost om) si ca nu il respecti pe cel din preajma ta. E normal ca oamenii sa te trateze cu dispret, nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Ai un temperament coleric, probabil needucat!
Nu-i nimic, cand vei pierde iubite si fete care iti plac, vei invata repede ca nu ne plac baietii cu vocabular vulgar, injurios si nici temperamente care se enerveaza prosteste, sau se comporta urat sub impulsul de moment. Pur si simplu nu se plac misoginii!
Inca ceva: doar oamenii fara prea mult creier actoneaza implusiv si jignitor, fara sa gandeasca, cei care sunt inteligenti, nu fac asemenea greseli.

| T0T a răspuns:

Dacă eu de exemplu nu te înjur, nu mă înjuri nici tu, e o chestie de bun simț că cineva ți-o poate întoarce mult mai rău. Poți riposta și fără înjurături, cu atitudine.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Vorbesc de înjurături din alea ca pe tarla sau fără un motiv întemeiat că dacă îi zici omului că e idiot și chiar așa e deja asta e problema lui, nu a ta, dacă înțelegi. Dar cel mai bine, atâta cât nu te afectează situația încearcă să tratezi cu indiferență.

| LoveSleep a răspuns:

Florentina, vorbe de duh.

| Florentina9210 a răspuns:

De ce sa te enervezi pentru niste nimicuri? Stii, e o vorba: de raie mai scapi cum mai scapi, dar de frustrati si infecti, no way!

| Deaad a răspuns:

Dar da-i in pul* mea.
De ce-ti pasa atat de mult?
Invata sa nu-ti pese si vorbeste in continuare cum doresti fara sa te intereseze de ce spun ei.

Fetele cu care ma cunosc eu ori nu au nici o problema ori injura si ele.

Si in legatura cu cei care au problema asta... Exprimarea libera e prea ingradita ca sa-mi mai pese.

| Divy a răspuns:

Poate se trage de la melodiile care le asculți

| anonim_4396 a răspuns (pentru Divy):

*PE care.

| Divy a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi Raven laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Divy):

N-ai pentru ce, Divy.

| Divy a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost persoajul meu favorit o vreme

| anonim_4396 a răspuns (pentru Divy):

Imi placea ca zbura si ca era mov.

| Divy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nee doar costumația era totul și chestia aia că apărea din podea laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cea mai ciudata fata vazuta vreodata intr-un desen, Raven asta