| hypothesis a întrebat:

Am o operatie de la buric in jos (10 cm) care este inestetica mai ales ca in partea ei inferioara a trebuit sa scot niste fire din acelea din cauza unei eventratii. Cum as putea sa fiu mai sigur pe mine si sa nu o mai iau in considerare atunci cand sunt fara tricou? Ma deranjeaza acest fapt.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu cand m-am operat de omfalita chiar nu aveam nicio problema ca nu voi mai avea buric, a tinut doctorul saracul sa incerce nu stiu ce tehnica vazuta de el la altii, a studiat, a citit in carti si l-a reconstruit. Arata la fel ca inainte. Ideea e ca o operatie in zona aia nu este chiar atat de "rusinoasa", nu ti-a scos vreun ochi, nu ti-a taiat nasul sau ceva laughing Ar trebui sa stai lejer, incearca pur si simplu sa devii nepasator. Gandeste-te ca esti normal, ca nimanui nu i se pare anormala problema ta. Cu siguranta n-a venit si nu va veni nimeni la tine sa-ti spuna "ahahahaha ce taietura are asta".

| hypothesis explică (pentru AFR81):

""ca nimanui nu i se pare anormala problema ta", chiar daca de multe ori nu iau in considerare parerile celor mai multi in legatura cu mine, chiar as vrea ca in cazul acesta sa nu i se para anormala aceasta problema si altora.

| Buburuză38 a răspuns:

O persoană este considerată puternică atunci când își cunoaște defectele şi, mai presus de atât, le acceptă. Sunt persoane care au suferit arsuri pe față şi ai semne pe viață, gândește-te că situația ta nu este cea mai dificilă. Acea cicatrice e dovada şi amintirea că ai reușit unei operații, face parte într-un fel de trecutul tău şi trebuie să accepți faptul că este a ta.