| B0dDy a întrebat:

Am o prietena cu care stau de 5 zile. Cand vorbim la telefon nu stim ce intrebari sa ne punem unu altuia. Stiu ca unora li se pare banal ce zic eu. Poate ei nu au timp sa discute cu prietenele lor. Cine ma ajuta cu niste intrebari sa le pun prietenei mele ii dau fundita. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Cu care stai de 5 zile? Unde? La telefon? Cu prietena, nu prea trebuie sa stai la telefon-trebuie sa iesiti impreuna, sa vorbiti, sa va plimbati. Eu cred ca nu ti-e prietena ci numai "cunostinta". Faptul ca nu stiti ce sa vorbiti la telefon, denota ca nu sunteti inca "copti" pentru aceasta relatie, sau amandoi sunteti foarte timizi. Ca sa eviti momentele neplacute, fa-ti dinainte o lista cu intrebari-cam ce ai vrea sa stii de la ea, cum vede ea niste lucruri, ce o pasioneaza, etc. Poate aveti o pasiune comuna, si atunci se va lega mai usor discutia.