| KindKid17 a întrebat:

Am o problema de dicție cred. Deseori nu vorbesc cum trebuie. Ma bâlbâi ca un idiot. Cum as putea remedia asta? Va rog cat mai multe rezolvari!

2 răspunsuri:
| NameInUse a răspuns:

Faptul ca te balbai ar putea fi cauzat si de factori de natura emotionala.
Dar, daca nu ai astfel de probleme, poti cauta pe net exercitii pentru dictie.

| Surugiu_Alex_1990 a răspuns:

Bun deci daca vorbesti mult alta limba gen 60-120min zilnic e mormal
incearca sa nu mai vorbesti alte limbi si sa vorbesti mai rar si fara prescurtari citeste 1 pagina pe zi
si intr-o saptamana vei fi ok?
Oare primesc funda?