| osimplafataaaa a întrebat:

AM o problema! Stiti noul update al instagramului cand vrei sa blochezi pe cineva îti arata blocheaza pe x si conturile pe care le mai creeaza sau ceva de genul. Ei bine acum pe mine m-a blocat cineva si a apasat aia cu blocheaza si alte conturi care mai creeaza si mi-am facut alt cont si nu mai gasesc persoana respectiva! Ce fac?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

"x si conturile pe care le mai creeaza"
"mi-am facut alt cont"

copchii ciclopi din ziua de azi care habar nu au pe ce lume traiesc si in afara de tembelephon nu stiu altceva
evident ca daca iti faci cont dupa acelasi telefon o sa te prinda instagramul si o sa ti-o traga, chiar daca e ilegal, multi vad putini cunosc (e ilegal pentru ca, daca tu vinzi telefonul, cel care il cumpara o sa fie blocat automat... iar asta e o incalcare CRASA a libertatii de exprimare, si daca cineva se prinde ar putea da in judecata instagramul si sa scoata milioarde de euroz despagubiri)

fa cont de pe computador, eventual via tor tongue (rimeaza, fara intentie, dar suna bine tongue~~~~ )

| osimplafataaaa explică (pentru Zuzu1991):

Am 17 ani

| osimplafataaaa explică (pentru Zuzu1991):

Dar daca îmi i-au alt telefon si folosesc accelasi email si numar de telefon o sa fie la fel?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru osimplafataaaa):

Da, cand iti da bloc, instagramul ia nr de tel, email si hardware id al telefonului, ca daca incerci din nou sa stie cine esti
asta nu se intampla pe computer, unde browserul nu poate lua hardware ID, si poti sa iti faci alt email

| osimplafataaaa explică (pentru Zuzu1991):

Ahaa pai si cum postez pe calculator o poza de pe telefon? merge si pe laptop?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru osimplafataaaa):

Cum spuneam, copii din ziua de azi, telefonul nu stie, deci nu se poate... poti sa pui o poza pe orice site de uploadat poze si apoi sa postezi link-ul, pe computador am automat asta cu lightshot, dar pe telefon nu stiu nici o aplicatie, pentru ca nu m-a interesat dar sunt
ABSOLUTELUTELUTELUTELUTELUTELY *SIGUR* ca exista tongue

8 răspunsuri:
| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Soarta s-a indeplinit. Nu mai e nimic de facut. : ))

| Alexandra9998386 a răspuns:

Juur, la fel si eu si mi-am facut 12 conturi ca sa l innebunesc )) eu i-am dat mesaj si pe Facebook, snap, tik tok ))