| Lexiiii a întrebat:

Am observat ca multa lume se plange, ca nu exista prietenie (iubire )adevarata, ca lumea e numai o minciuna si rautate. Dar daca toata lumea se plange, de ce nu incepem prin a face ceva si nu a ne plange. Nu vi-se pare o solutie mai buna? Daca ne tot plangem, asta nu inseamnma ca din senin lumea o sa fie un loc mai bun.

Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

Miss, e mult mai usor sa dai vina pe altul decat sa-ti recunosti greseala! ca sa ne asumam vina, trebuie sa avem in primul rand discernamant. cica apare la 11-12 ani; unii insa mor fara, culpabilizandu-i pe cei din jur continuu, neputand vreodata sa-si vada macar vina. ai dreptate, daca nu ne-am mai plange lumea ar deveni brusc mai buna.