| adelina899 a întrebat:

Am parul foarte moale si fubtire ce sa folosesc ca sa'l intaresc? Este foarte fraged si se rupe daca trag mai tare poate si din cauza placii sad Ce pot face? Fundaa

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atâta timp cât folosești placa, așa este și părul, lipsit de putere.
Folosește o mască hidratantă și un șampon vitaminizant pentru creșterea rezistenței. Renunță la placă și alege o tunsoare lejeră: http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
spala parul cu frunze de nuc, adica oparesti frunzele de nuc/pelin si apoi te speli, foloseste gaz, fa o masca naturala din galbenus de ou+ulei masline+2-3 picaturi zeama lamaie, da pe toata lungimea parului maioneza obtinuta si stai cu capul acoperit 3- ore infasurat in folie de plastic/punga ce gasesti, important e sa stea acoperit parul cu pungasa nu se usuce, apoi te speli normal, crede-ma ca m-am confruntat si eu cu toate problemele legate de par, am parul lung si nu mai stiam ce sa fac, asa ca folosesc cele de mai sus..nu vei regreta
O frumoasa zi sa aihappy

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Daca folosesti placa des incearco sa nu o mai folosesti pentru o lung perioada de timp si dupa cand o folosesti sa nu o mai flosesti asa de des.Si ar trebui sa mergi la farmacie sa iti iei de acolo un sampon special, alea medicinale sunt foarte bune.
O zi buna!