| XatomisX a întrebat:

Mie mi se rupe foarte des parul dar acel par care se rupe va mai creste? ce sampon sa folosesc ca se nu se mai rupa eu am parul blond si moale si subitre

5 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Fat-Frumos din lacrima scrie pe tine laughing
Nu, odata ce cade, parul ala nu mai creste, dar tu stiai deja asta...
Ma voi preface ca vorbesti serios: orice sampon pe care scrie "regenereaza si fortifica parul". Bine, asta nu e un raspuns foarte serios, dar merge la intrebarea ta! tongue

| SoulReaper a răspuns:

AA... yaa, pe bune man laughing depinde, daa "se rupe" atunci yaa, se reface la loc, doar d-aia se creste cand te tunzi. Daca iti cade parul, totusi(din radacina), e ca un copac fara radacina. So yaa...

Logica asta laughing)

Peace ^^

| XatomisX explică (pentru SoulReaper):

Nu e adevarat man de ex daca tu iti smulgi un fir si are acel bulb tot mai creste sa stiiwinking radacina e adanca nu ai cum sa o scoti si eu am parul lung de aia intreb nu am scurt ca tinewinking

| Burlacu006 a răspuns:

Foloseste clear man

| ๓คгเคภค a răspuns:

De exemplu mie nu mi-a cazut parul NOCIODATA.
Ma spal (de 2ori shampun+1data balsam)cu Pantene si citeodata cu Garnier.
Rare ori pot gasi cite un fir de par pe pieptene (am parul foarte fin).
Am auzit ca nu trebuie sa puna nimeni mina la tine in par daca vrei sa creasca si sa nu cada.La mine in par nu pune nimeni mina( poate si de asta nu cade )
Apropo samponul cu care ma spal eu este din Italia (este mai bun)
Iti propun si tie, nu vei regreta.