| Cassandra2013 a întrebat:

Ce trebuie sa folosesc daca am parul ars din cauza placii?

Răspuns Câştigător
| CityOfSatan a răspuns:

Spray-ul de par Gliss de la Schwarzkopf pentru regenerarea firului de par, si ai putea folosi si un spray inainte de a iti intinde parul.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NU mai folosești placa, alege un nou look pentru păr, o mască pentru hidratare.
Nu există nimic să protejeze împotriva căldurii mari la care este supus firul de păr. Tot ce este pe piață, este pur comercial.
Pa, pa.

| Cassandra2013 explică (pentru Legiuitoarea):

Eu am parul foarte aspru, dezordonat si ondulat si nu prea stiu ce sa-i fac, cand il indrept cu placa sta bine dar l-am ars. mersi :*

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Cassandra2013):

Bună.
Cu plăcere, te poate ajuta: http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| xey a răspuns:

Trebuie sa ti-l tai, alta solutie nu ai

| MeandYou123 a răspuns:

Tunde-l ca sa se regenereze...

| Zăpăliciiiiii a răspuns:

Buna!

Mai intai trebuie sa iti tai o parte din par (cam 10 cm sau macar varfurile). Incearca sa nu mai folosesti des placa, iar atunci cand o folosesti protejeaza-ti parul cu un spray termoprotector. Hidrateaza-ti parul cu masti naturale.

happy

| Cassandra2013 explică:

L-am taiat de prea multe ori si mi-e teama sa nu raman farahee hee

| Zăpăliciiiiii a răspuns (pentru Cassandra2013):

In aceeasi situatie se afla si sora mea. Ea foloseste o masca regeneratoare : amesteca un castravete dat pe razatoare cu patru lingurite de smantana si doua lingurite de ulei de ricin. Si incearca sa nu te mai atingi de placa un timp.hee hee Mult noroc!

| Cassandra2013 explică (pentru Zăpăliciiiiii):

Multumesc :*