| GabrielMARIUS a întrebat:

Am trecut de 21 decembrie marea zi in care se zicea ca vine sf.lumii. De ce s-a facut un film, atatea isterii ca vine sf.lumii. nu inteleg? Sfarsitul lumii daca vrea Dumnezeu o sa fie cand vrea el, parerea mea

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Interese religioase, regionale şi comerciale în primul rând!
Sărbători fericite!

| harciog a răspuns:

Cind ceva devine eminent se apuca toti sa vorbeasca despre eveniment numai ca fac si pronosticuri care se adeveresc de cele mai multe ori false.Stim cu totii ca sintem expusi evenimentelor cosmice sau cataclismelor la scara planetara.

| Antoniacopiluța a răspuns:

Da,ai dreptate, se tot zicea ca pe 21.12.'12,vine sff lumii, mare chestie! M'am amuzat putin pe seama unora care si'au facut buncare, dar da, doar Dumnezeu stie cand vine sf lumii, el decide nu noi oamenii.

| Lora1 a răspuns:

Da! exact aceasta este si parera mea! nimeni nu va site cand se va intampla!

| adinaiuliana a răspuns:

Asa sunt oamenii cand aud ceva de genu,, sfarsitul lumii'' fac filme si tot felul de porcarii pentru a atrage lumea.

| s3v3n7 a răspuns:

Mai nou sfarsitul lumii e o afacere pentru multi.
S-a deschis si un post cu sfarsitu' lumii rolling on the floor.
Pe mine sincer ma amuza toate astea big grin

| KRIIIX a răspuns:

Sfarsitul Lumii o afacere de 72 milioane de dolari! Titlu de ziar :d, iti zice ceva? Pentru asta a fost, pentru audienta, buncare, publicitate. etc. happy

| CristinaForTPU a răspuns:

1. EI FAC ASa mai mult sa aiba reclame sau stiri la programlaughing

2. Da e buna parerea ta si adevarata

| asodxxl1 a răspuns:

Chiar daca cine a realizat filmul a stiut ca nu se va intampla nimic se pare ca cunostea gandirea oamenilor, acestia fiind mai preocupati de apocalipsa decat de ce va fi maine

| TheLittleGuitarist a răspuns:

A fost o strategie de marketing...sau vandut o gramada de buncarelaughing