| cristina6666 a întrebat:

Am vozut o groaza de zvonuri cum ca vine sfarsitul lumii pe 21 decembrie 2012. E adevarat,ca nu stiu,ce credeti,suneti-mi parerea voastra,am vazut videaoclipul cu sfarsitul lumii, e adevarat?

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Traim vremurile de pe urma. Sfarsitul lumii va veni, dar nu stie nimeni ceasul si ziua, numai Tatal.Te-ai gandit vreodata ca va veni un ceas in care vei sta inaintea Dreptului Judecator? Cum te vei putea dezvinovati?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Cum crezi ca poti sa Il minti pe Cel ce te-a creat? El cunoaste toate tainele inimii tale, chiar si gandurile tale.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Ma rog ca Domnul sa faca aceasta minune!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

De ce chiar in Decembrie? Antunci e ziua mea, se vede ca lumea ma crede satana...

Răspuns utilizator avertizat
| nesuferit a răspuns:

Cred ca pentru tine a venit deja

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Draga Cristina, sfarsitul lumii nu este in 21 decembrie 2012. Faza e ca...acest film a fost regizat mult mai inainte de a aparea acest zvon(corect?). Totul a inceput cu calendarul maiasilor.Maiasii,au facut calendare pentru mii de ani dar...s-au oprit brusc la 21 decembrie 2012.De ce? Pentru ca li s-or terminat piatra la aialaughing. Sfarsitul Lumii vine cand vrea Dumnezeu Tatal.
Uite...11 mai 2011(nimic)
Anul 1000(nimic)
Anul 2000(nimic)
Anii ficsi(100, 200... )(nimiiiic!)
Multe alte date inca necunoscute de mine(nimiiic!)
Profetii falsi(adevarat!)
Uite, asa pot si eu inventa date false:Anul 2077, 7 iulie, ora 7:7.Na!laughing
Lasa-i in pace ca isi bat doar capul.

| Archdaemon a răspuns:

Atunci se termina calendarul la mayasi nu e nicio apocalipsa

| danay72 a răspuns:

Faptul ca sfarsitul lumii vine este adevarat, dar cand se va intampla acest lucru nu se stie, ceea ce e sigur, e ca este foarte aproape pentru ca toate semnele spuse de Isus se implinesc.Matei24:3-14,Marcu13:32

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învăţătura Mântuitorului din Noul Testament : "36.Iar de ziua şi de ceasul acela nimeni nu ştie, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl.
37.Şi precum a fost în zilele lui Noe, aşa va fi venirea Fiului Omului.
38. Căci precum în zilele acelea dinainte de potop, oamenii mâncau şi beau, se însurau şi se măritau, până în ziua când a intrat Noe în corabie,
39.Şi n-au ştiut până ce a venit potopul şi i-a luat pe toţi, la fel va fi şi venirea Fiului Omului." (Matei 24 : 36-39)

| Demise a răspuns:

De câte ori s-a spus că vine sfârşitul lumii? Cutremure, 11.11. 2011, asteroizi. Şi nu s-a întâmplat nimic. Aşa că stai liniştită că nimeni nu poate programa sfârşitul lumii, doar Dumnezeu.

| Coyotul a răspuns:

E adevarat? Ce intrebare e asta? Numai Insusi Dumnezeu stie.

| Andrei32133 a răspuns:

Cristina la aia li s-a terminat piatra si nu or mai avut pe ce scrie si acum astia scot zvonuri cu filmu doar pentru bani si marketing... PS doar Tatal Nostru stie cand va veni!

| Tyberius a răspuns:

Nu vine nimiclaughing e o prostie si asta
cum trebuia sa vina in 2000 sau pe 11/11/2011 niste prostiilaughinglaughing

| Eudona a răspuns:

Buna! Cand eram mai mica si am citit despre asa ceva crede-ma ca m-am sperit si eu si am inceput sa plang dar stai linistita si nu mai citi toate prostiile de pe net ca nimeni nu stie numai Dumnezeu si atat! Sper ca te-am ajutat! :*:*