| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg in clasa care mi-a picat la secret santa si nu stiu ce sa-i i-au. Nu-l cunosc aproapre de loc intr-ucat lipseste de la cele mai multe ore. Stiu ca fumeaza si ca ii place berea asa ca m-am gandit ca un pachet de tigari si o sticluta mica ar fi ok (trebuie sa ne incadram pana in 50 lei)
Credeti ca e o idee buna? Voi ce i-ati lua daca ati fi in locul meu?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"coleg in clasa...un pachet de tigari si o sticluta mica ar fi ok "

poate și un joint să fie tacâmul complet?

| SilentRain a răspuns:

Vezi o brichetă mișto, eventual o căciulă că tot e frig afara

| Lukasssz a răspuns:

Cumparai o sticla de bere mai bine.

| random1620 a răspuns (pentru Lukasssz):

Ce bere recomanazi? rolling on the floor)

| Lukasssz a răspuns (pentru random1620):

Noroc.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Deci tu-l încurajezi să fumeze și să bea? Mai bine i-ai lua o carte (depinde de vârstă aici).

| random1620 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Nu-l incurajez sa fumeze si sa bea.
Dar stiu ca lucrurile astea ii plac. De ce i-asi lua o carte pe care stiu ca nu o va citi. M-am gandit ca sa dau baniii pe ceva ce ii place sa-l faca fericit...

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru random1620):

Ba da, pentru că luându-i bere și țigări îi spui că ceea ce face e bine. Dacă fuma cannabis? Îi luai cannnabis? Că doar îl faci fericit... Dar oare o carte nu te poate face fericit?

| random1620 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Nu stiu ce e ala cannabis
O sa presupun ca e un fel de drog sau ceva

"Ba da, pentru că luându-i bere și țigări îi spui că ceea ce face e bine" - nu cred ca se gandeste el atat de mult

"Dacă fuma cannabis? Îi luai cannnabis?"- daca e legal si pana in 50 de lei, si as putea gasi asa ceva in oras, probabil
"Dar oare o carte nu te poate face fericit?"
-Pe mine poate da (depinde de carte), dar ma foarte indoiesc ca pe el l-ar face. Repet, nu il cunosc aproape de loc si nici pe la scoala nu prea trece

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru random1620):

"daca e legal si pana in 50 de lei, si as putea gasi asa ceva in oras, probabil" aici e vorba de moralitate, nu de ce e legal și ce nu.
"nu il cunosc aproape deloc"
Atunci de ce tragi presupuneri?
"pe la scoala nu prea da"
Și nu vrei să fii tu cel care-l îndreaptă?