| anika33 a întrebat:

Am visat si eu ceva azi-noapte si as vrea sa stiu ce semnifica.Adica, in fiecare noapte visez aceeeeeeeeeeelas vis.Ciudat.Visez ca zbor. Ce semnifica? E de rau sau de bine?laughing

Răspuns Câştigător
| Angiutssa a răspuns:

Vreau si eu sa visez ca zbor... day dreaming
Eu am visat ca mi s-a infectat urecheastraight face

6 răspunsuri:
| Anelise_2071 a răspuns:

Visul in care ne inaltam in zbor sugereaza pasii facuti inainte spre o intelegere a vietii dintr-o perspectiva spirituala, in vreme ce zborul in picaj indica incercarea de a intelege subconstientul cu tot ce presupune el.
(Dintr-un fragment al cartii de vise)
Pentru mine zborul inseamna semnul a libertatii si al puritatii, al inspiratiei si al norocului. Daca zbori in jos vei avea o saptamana in care toata lumea se va incontra cu tine si poate putin...vei plange. Daca zbori inspre un om care-l iubesti inseamna ca acel om iti va dezvalui curand ca te iubeste, dar daca tu te indrepti spre el si el printr-o magie se indeparteaza de tine inseamna ca nu are o atractie pentru tine. Daca ajungi la el si vorbiti ceva pe care nu intelegi atunci inseamna ca vorbele lui dulci spuse de el catre tine sunt cuviunte-n vant.
(Dintr-o idee de-a mea )

Sper ca am fost de ajutorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca visezi ca zbori, e semn bun. Prevesteste noroc si viata lunga. Daca te inalti e semn de onoruri si marire. Daca zbori in jos vei fi bogata, cu avere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate n-am visat eu, si n-au dus nicaieri. Am prostul obicei de a nu-mi aminti visele atunci cand ma trezesc inainte sa se termine.
Nu inseamna nimic. A fost un simplu vis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de bine. Inseamna ca norul de cenusa nu ne mai bantuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica agent secret, ce te stiisurprise

| solarian a răspuns:

Anika, e de bine! Cel putin, la prima vedere. Da-ne mai multe detalii. Zbori pur si simplu sau zbori la bordul unui avion? Cum se termina visul?