| nesabuit33 a întrebat:

Am vorbit cu o fata pe Facebook si m - am imprietenit cat de cat cu ea. As vrea sa ne vedem, ma gandeam sa o invit la un suc. In primul rand vreau sa ne intalnim "face to face" sa ne cunoastem mai bine, ca prieteni nu neaparat ca indragostiti. Pana acum nu am mai iesit cu fete la suc de nici un fel. Ar trebui sa o iau eu de acasa? Ma gandesc sa ii iau si un trandafir? O pup pe obraz cand ne intalnim? Daca mergem la un pub aleg eu locul/masa la care sa stam? stam fata in fata la masa banuiesc, nu unul langa altul nu? de comandat comanda fiecare pentru el? sau dupa ce se hotaraste ce vrea vorbesc eu cu chelnerul? nota o platesc eu, si dupa o duc acasa o sarut pe obraz si ii zic ai grija sau ceva nu?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

E cât de cât ok ce ai zis acolo, cu 2 excepții.
1. Fără flori. Doar idioții se duc cu flori la prima întâlnire.
2. Ori o săruți, pe buze, ori deloc.
Dacă nu o faci, o faci pe ea să se întrebe de ce nu ai sărutat-o și asta e clar în favoarea ta. Sau depinde de atitudine. Dacă ai fost bâlbâit toată întâlnirea, probabil o să creadă că ți-e frică s-o săruți.
Chestia e că dacă o săruți pe obraz, nu câștigi nimic. Nu o să fie nimic special. Mi-e lene să explic mai bine. Oricum, ori pe buze, ori deloc, după părerea mea.

Doar ieși cu ea ca și cum ai ieși cu bunică-ta la înghețată. Ok, proastă asemănare. Ideea e că nu trebuie să-ți faci prea multe planuri.

Legat de cum stai la masă, de preferabil ar fi să stai cât mai aproape de ea dar să n-o incomodezi.
Tu plătești doar atâta timp cât o inviți. Dacă vrea să plătească o bagi pe aia cu "Hai sa facem așa: Eu plătesc acum iar tu data viitoare".

Nu-i zi nimic la final, lasă tensiunea să crească laughing