| nesabuit33 a întrebat:

Am vorbit cu o fata pe Facebook si m - am imprietenit cat de cat cu ea. As vrea sa ne vedem, ma gandeam sa o invit la un suc. In primul rand vreau sa ne intalnim "face to face" sa ne cunoastem mai bine, ca prieteni nu neaparat ca indragostiti. ma gandesc ca dupa ce ma vad de cateva ori cu ea ca amici, pot sa incerc sa ii propun si o relatie (mi-a spus ca e virgina si isi doreste o relatie serioasa, si eu la fel ), este foarte de treaba si interesata de mine, gen ma baga ea in seama daca nu o bag eu, etc. Pana acum nu am mai iesit cu fete la suc de nici un fel. Ar trebui sa o iau eu de acasa? Ma gandesc sa ii iau si un trandafir? O pup pe obraz cand ne intalnim? Daca mergem la un pub aleg eu locul/masa la care sa stam? stam fata in fata la masa banuiesc, nu unul langa altul nu? de comandat comanda fiecare pentru el? sau dupa ce se hotaraste ce vrea vorbesc eu cu chelnerul? nota o platesc eu, si dupa o duc acasa o sarut pe obraz si ii zic ai grija sau ceva nu?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Salut nesabuit33,

Ce scrii nu se potriveste cu nickname-ul tau. Transmiti un mesaj contradictoriu care baga lumea in ceata. O sa iau de bun ce ai scris, nu numele ales happy.
Ai grija sa nu transmiti mesaje contradictorii fetei ca va complicati inutil happy.

Relatia pe Facebook e una, relatia in lumea de afara e alta. Iti doresc sa nu fii dezamagit.

Acuma sper ca citesti in continuare si nu ma injuri happy (in gand).

In ce priveste prima intalnire cu ea vad ca stii ce sa faci.

Ce poate fi mai frumos decat sa va plimbati si ea sa aiba un trandafir in mana? S-ar putea sa-l puna la uscat intre paginile unei carti. happy

Da, poti sa o pupi pe obraz.

Daca vrea sa o iei DE acasa e OK. Dar fii rational. Sunt destui nebuni pe lumea asta. Asteapt-o in fata blocului sau a portii.

Asezarea la masa e importanta happy. Transmite mesaje non-verbale. De exemplu fata in fata inseamna confruntare. In dreapta si stanga unui colt inseamna colaborare, apropiere. Dar poate masa e rotunda...

Cu nota o sa fie interesant. Achitarea notei transmite diverse mesaje. Plateste tu. Dar accepta situatia daca se intampla sa vrea sa platesca consumatia ei.

Bafta!

| nesabuit33 explică (pentru seth2016):

Salut, numele l-am pus la "oha" nu-mi venea altceva in minte, in general sunt dezghetat la minte, ca sa zic asa, dar nu m-au interesat deloc fetele pana acum, am preferat sa ma joc, ori pe pc ori fotbal toata ziua, sau sa stau cu baietii la scara, nu am avut parte de fete nici la scoala, liceu, nici in zona in care locuiesc, o fata la 20 de baieti daca intelegi happy. ma gandisem gen sa ne putem privi fata in fata, ochi etc, ai dreptat e mai bine cred de dreapta, stanga unui colt, o las pe ea sa se aseze prima si dupa ma asez langa ea, si daca e rotunda tot aproape de ea ma asez banuieschee hee Daca o sun sa o invit in oras, o intreb pe ea unde vrea sa mearga sau ii zic eu undeva? sau hotaram dupa ce o iau de acasa? cum crezi ca e mai bine? vreau sa ii creez o impresie buna, parerea mea ca sunt foarte ok ca baiat, gen nu nesimtit, profitor, etc, nu fac excese cu bautura, nu fumez,... tot ce-si poate dori o fata laughing
Multumesc!

| seth2016 a răspuns (pentru nesabuit33):

Buna din nou,

n33, fii atent la mesajele pe care le dai, nimeni nu s-a nascut invatat, se invata toate incet-incet.

>> ma gandisem gen sa ne putem privi fata in fata, ochi etc
Numai sa nu fii prea insistent. Nu evita privirea ei, dar nici nu intra peste ea cu privirea. Te uiti adanc in ochii ei mai tarziu. Ia-o incet. Ai rabdare. Sau vezi cum merg lucrurile, poate te soarbe ea din priviri happy.

>> o las pe ea sa se aseze prima
Da, te poti aseza mai aproape de ea, dar lasa-i loc sa respire.

>> o intreb pe ea unde vrea sa mearga
Ar fi bine. Hotariti impreuna.
Poate mergeti la o plimbare. Puteti merge a doua zi la un pub daca se simte bine cu tine.

>> sau hotaram dupa ce o iau de acasa?
Nu o lua pe nepregatite. Stabiliti la telefon ca sa stie cum sa se imbrace etc.

>> parerea mea ca sunt foarte ok ca baiat
Asta e parerea ta. Si s-ar putea sa nu coincida cu imaginea pe care o au altii despre tine. Ce zic altii despre tine? (nu trebuie sa-mi raspunzi mie, mediteaza)

Cu placere si succes happy