| SunShine_3102 a întrebat:

Andra(cantareata) e tiganca?

38 răspunsuri:
| jkfgkhgwrio346 a răspuns:

Ie tiganca

| Dini888 a răspuns:

Am citit mult mai multe raspunsuri pozitive la intrebarea asta decit negative. Ma bucur, asta inseamna ca lucrurile s-au schimbat cit de cit in Romania in ultimii douazeci de ani, ca societatea evolueza si oamenii devin mai buni. Dar vad ca inca mai exista oameni ca Sunshine sad Lasa-ma sa-ti clarific indoielile, Sunshine si tie si la inca vreo trei subnormali care ca si tine vad ca sufera de rasism... Cine e Andra si cum e ea? Andra e frumoasa, inteligenta, talentata, o persoana cu multa buna cuvinta si sensibilitate, si ae succes din toate punctele de vedere: profesional, personal, emotional, familiar. Stii de ce? 1) nu pentru ca este sau nu este tiganca, asta e o pura intimplare a soartei 2) citeste inca o data ce am scris mai sus despre ea 3) pentru ca merita! Are tot ceea ce tu si altii care gindesc ca tine no vor avea niciodata! Te inteleg ca iti trezeste invidie dar incearca sa-ti stapinesti amaraciunea. Ea nu e de vina pentru golul din viata ta. Si sa nu te surprinda cind alti romani rasisti ca tine puteti ajunge sa incercati sa dobinditi o viata mai buna in Europa si intimpinati rasism, pentru ca multi dintre voi din pacate il purtati in singe.

| Malyna20 a răspuns:

Http://www.youtube.com/......p?/results andra la recunoscut la nunta lui pepe ca este de etnie roma

| Malyna20 a răspuns:

Http://www.youtube.com/......p?/results andra a cantat manele si conectar e tigan si nu canta manele si nu toti romi sunt la fel asaca.

| EuBaiat a răspuns:

@ Delia10 si Roxy. Mi-am facut contul special ca sa va raspund. Daca esti rrom,inseamna ca esti manelist si fara pic de cultura generala?! Bai fetitelor,nu conteaza ce rasa esti sau ce varsta ai,daca poti duce cap-coada o conversatie inteligenta inseamna ca te duce mintea! Da,Andra este tiganca si se mandreste cu asta! Si eu unul sunt rrom,si nu imi pare rau de nimic! Exista rromi albi,Andra fiind una dintre ei. Nu mai confundati tiganii cu fuste si cu "Fha","Mancatiash" ce vedeti pe Taraf TV cu tiganii care locuiesc ca voi,mananca ca voi,se imbraca ca voi,merg la scoala/serviciu ca voi,vorbesc ca voi, se joaca ca voi etc. Daca sunt putin mai colorati care e problema?! Rasisti imputiti. Cand ziceti ca un rrom pute, mirositi-va subratul!

| Adinay a răspuns:

Romanii spun ca ii urasc pe tigani pentru ca fura, sant agresivi, murdari, necinstiti, etc. Dar asta nu e tot adevarul. Pentru ca sant multi oameni cumsecade, muncitori, cinstiti de origine tigana care pot sa aiba o piele mai inchisa la culoare sau nu, si ei sufera discriminare si umilinta toata viata lor. De ce? Pentru ca minunatii romani nu isi evalueaza criteriile cu care judeca oamenii. Nu vor sa vada diferentele, ei urasc pur si simplu. De aceea o cintareata de succes si alte persoane decente care pot sa fie de origini tigana sant criticati in halul asta in internet. Pentru ca santeti niste rasisti si inapoiati si sper sa puteti calatori in viata voastra si sa fiti refuzati si dispretuiti pentru simplul fact ca sinteti romani fara sa se ia in considerare calitatile si comportamentul vostru. Nu ati putea spune ca nu ati merita-o, asa? Da, ar fi corect ca oamenii ca voi sa ajunga sa experimenteza propriile lor nedreptati.In multe tari exista tendinte rasiste, dar oamenii invata de citeva secole ca rasismul dauneaza o societate si e nedrept, dar romanii nu se rusineaza si nu isi evalueaza constiinta. Ei sant rasisti si sant mindri ca sunt rasiti! Minunati oameni, progres si umanitate...