| TheWhiteDemons a întrebat:

Animeu-l vostru preferat + personaj si de ce?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Animeul AOT. Animeul imi place, deoarece are o poveste si actiune epica, iar pe parcurs ce inainteaza in episoade, cu atat devine mai palpitant. Sa nu mai vorbim de revealuri happy. Personajul Gekkou Nanase - am ales acest personaj, pentru ca poseda o putere extraordinara necunoscuta multor personaje si trecutul sau este unul chiar interesant.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Son Goku
cand eram mic imi amintesc ca ma uitam la dragon ball, un tip amuzant, puternic, inteligent cu o ambitie mare https://www.youtube.com/watch?v=ub1wNJasPwU
https://ro.wikipedia.org/wiki/Goku

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Ala este Ray, subscriu.
Dar ai omis ceva la partea cu inteligenta... ca nu este deloc asa.
(nu stie nici cum se fac copiii si totusi are).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea m-am uitat la animeuri la viata mea, iar daca am inceput unul... n am trecut de episodul 2... rolling on the floor Totusi ma pot lauda cu un record: Sunt la ep 8 la Diabolik Lovers. Am vazut un amv cu anime ul asta si mi s-a parut destul de,, edgy", ca sa zic asa. Plus ca fratii vampiri sunt supet hot (oricat de cringe ar suna). Stiu ca pare stupid, dar nu le retin niciodata numele. Personajul meu preferat, in afara de fiica preotului, care mi se pare extrem de blanda si nedtiutoare (Komoro Chan o cheama parca), imi place si de cel mai mare frate (cel cu,, parul portocaliu", mi se pare mai matur, mai chill, dar imi place si de cel cu ochelari, desi nu e cel mai mare, are o atitudine de lider prin comportamentul sau inteligent. Imi place si de cel cu parul mov, cu ursuletul, imi place ceea ce e sumbru. Totusi, fiecare are ceva special, caracteristic, dar inca din primele ep am observat ca sunt aratate spoilere si fractiuni din adevarata poveste, dar si copilariile fratiilor, care o includ si pe Komoro. N am ajuns atat de departe ca sa-ti mai zic dar ti-l recomand. Imi plac si Koe no Katachi, Yosuga no Sora, Citrus (aveam vreo 11 ani cand m-am uitat), Yuri on ice (mi se par cele mai interesante cele cu gay/lesbiene, Wolf girl and Black Prince. Cred ca in viitor o sa ma,, apuc" si de Devils line.

| Aazra a răspuns:

Isekai quartet, Kazuma (konosuba). Am văzut prea multe anime, dar tipul ăsta mi-a venit prima data în cap. În principiu pentru ca e amuzant si lipsit de cliche... Iar din romance tipa main din shirayuki no yukihime cred ca ii spune. Acel anime e asa chill si lipsit de gelozii, iar personalitatea tipei imi place maxim, nu e proasta si usor de manipulat ca majoritatea tipelor din anime. Aaa da si imi place si de zero two - darling in the franxx