| Maddu a întrebat:

As dori si eu sa stiu daca imi puteti da niste sfaturi in legatura cu greutatea cum as putea sa ma ingras macar 4-5 kg ce-l putin. Spun ca mananc destul de mult adica am ajuns sa fac asta din 5 in 5 minute uneori stau in casa pentru ca am auzit ca metabolismul rapid arde foarte repede tot ce mananc.Sunt foarte complexata sa nu mai spun ca nu am nici sani.si la varsta mea este foarte rusinos sper sa ma puteti ajuta am incredere in voi.va rog frumos. Fac deja 15 ani si sunt foarte slaba chiar nu inteleg cum de mai suport situatia asta.va pup si astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

Ai putea incepe prin a te simti bine in pielea ta. Daca tu nu te accepti, nici cei din jur nu o vor face. Si vice versa.
Am si eu "problema" asta, dar m-am obisnuit. Oricat ai manca, foarte greu se depune din cauza a ceea ce ai zis si tu: metabolismul.

Nu stiu ce ai putea face, insa te sfatuiesc sa nu iei medicamente sau tot felul de tratamente chimice pentru ingrasare. Mai rau iti vor face! Un nutritionist cred ca te-ar putea ajuta.

Bafta!