| juniper a întrebat:

Astazi am stranutat de cateva ori si dupa ce am vazut intr-un rapsuns ca nu poti stranuta cu ochii deschisi, am observat ca e adevarat. De ce nu putem stranuta cu ochii deschisi?

Răspuns Câştigător
| ?! a răspuns:

Nu e bine sa stranuti cu ochii deschisi. Pot iesi din orbita.Si eu am citit chestia asta pe Wikipedia.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Niciun om nu poate stranuta cu ochii deschisi.Au dovedit Braniac-ii de pe Discoveryhee hee

| juniper explică:

Ma gandeam la chestia asta cu ochii, dar nu stiu, nu cred ca avem chiar atata putere.

| iuandfto a răspuns:

Atunci cand stranuti inima ti se opreste (cel putin asta am auzit).

| hamsterx a răspuns:

Pentru ca daca stranutam cu putere ne ies ochii? thinking asa e proiectat omul, cred :d

| alecs871 a răspuns:

Sa stranuti cu ochii deschisi? Pai cum sa fie deschisi ochii, cu cutitul?hee hee Poate nu merge sa stranuti cu pleoapele indepartate smug

| nutty a răspuns:

Strănutul părăseşte cavitatea bucală cu viteza de 960 km/h, de aceea el este foarte periculos în condiţiile în care persoana care strănută încearcă să îl controleze. Dacă strănutul este prea puternic, aceasta îşi poate rupe o coastă. Dacă se încearcă reţinerea strănutului, în creier sau în măduva spinării se poate sparge vreo venă, fapt care poate avea consecinţe letale. Dacă persoana se forţează să îşi ţină ochii deschişi, aceştia pot ieşi din orbite.

:-s

| nutty a răspuns:

M-ai facut curioasa si m`am informat. Eu de obicei ma abtin sa stranut, dar nu o sa mai fac asta niciodata! laughing

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Poi daca vrei sa te plimbi chior, stranuta sanatos cu ochii deschisiwinking

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stranut cu ochii deschisi. Vreau sa vad daca secretiile pe care le elimin isi ating tinta... cum ar fi chelia celui din fata mea rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am pielea scurta si nu pot inchide ochii neam.Asa ca stranut cu ei deschisi.