| GabiiHaș a întrebat:

am o intrebare cam stupida dar in fine.

oare poti stranuta cu ochii deschisi?eu nuuu

scuze categoria dar nu stiam unde sa pun big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poate sa faca nimeni asa ceva.

| Rockart a răspuns:

Nimeni nu poate face asta.

| 23partyboy a răspuns:

Nu e o intrebare deloc stupida.savantii chiar si-au batut mult capul cu problema asta,si nici acum nu pot raspunde cu tarie,dar exista niste teorii
in primul rand stranutul e un reflex ce asuma contractarea muschilor din tot corpul,nu doar cei din reg nasului,ci si cei din regiunea gatului,a diafragmului, abdomenului, spatelui chiar si sfinctere se contracta in timpul stranutatului(incearca sa stranuti in timp ce urinezi) la fel se contracta si muschii pleoapei astfel incta ochii se inchid
in plus mai se mai presupne ca este un mecanism de aparare a corpului contra microbilor pe care ii elimini in timpul stranutului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU,si am sa-ti spun si de ce... oamenii de stiinta(sau cei care se ocupa cu medicina)au demonstrat ca nu poti stranuta cu ochii deschisi pentru ca ochii iti vor iesi din orbite.

| GabiiHaș explică (pentru anonim_4396):

Mi-ai facut pielea de gaina si nu glumesc cu asta!

| paulici09 a răspuns:

Nu, nimeni nu poate pentru ca iti ies ochii din orbite! Nu incerca si nici nu se poate. Ma bucur ca te-am ajutata! Bye

| Naaughty a răspuns:

Numai Chuck Norris poate sa faca asta.

Răspuns utilizator avertizat