| mentholinks a întrebat:

Ati fi in stare sa ucideti? Daca ar fi sa plecam la razboi.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant de acord sa merg la razboi cu un camion de tipul asta http://www.manlymovie.net/wp-content/uploads/2013/11/truck_gross.jpg ca sofer si sa iasa soldatii universali din spate

| darrio2007 a răspuns:

Da.Asta inseamna sa iti aperi tara. Daca nu ucizi tu te ucide inamicul.

| RAY a răspuns:

Unde sa pleci in razboi? cand o bomba atomica face minuni?

| OnuOnulică a răspuns:

Cu gândirea mea nu văd de ce aș omorâ persoane cu care nu am nici o treabă. Nu, nu aș omorâ pe nimeni.

| T0T a răspuns:

Nu aș merge la război iar în caz că aș fi oarecum obligat prefer să mă închidă.

| Doub a răspuns:

Nu.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, pe strainii care ar vrea sa ne faca rau.

| mentholinks explică (pentru J0B0MAT):

Bun asa. big grin

| J0B0MAT a răspuns (pentru mentholinks):

Tu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cum de esti asa sigura ca ai putea?

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea era daca as fi in stare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ar fi in stare = a putea. Deci intrebarea ramane valinda. Cum esti asa sigura ca ai putea? De majoritatea e doar gura, de aia intrebam

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am luat-o ca pe un 'ai indrazni'.Nu sunt sigura daca cineva ar muri sau nu de mana mea.Nu sunt clarvazatoare.Stiu ca as indrazni sa fac chestia asta pentru a-mi apara tara, familia, viata.

| gemeni6226 a răspuns:

In mod sigur intrebarea e adresta baietilor barbatilor dar din filme stim ca si femeile iau de multe ori parte la razboi.Eu cred ca doar atunci as putea face asa ceva daca copiii mei s-ar afla in spatele meu si am fi atacati si viata lor ar depinde daca eu ii apar sau nu.In alte conditii mai bine as muri decit sa fac pacatul capital.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

aș prefera să fiu ucisă, mi-ar face o mare favoare.

| Dx3F3ss a răspuns:

Nu as merge la niciun razboi.