| Jokerashul a întrebat:

Ati simtit vreodata ca nu puteti obtine nimic oricat de mult ai trage de tine si oricat de mult ai munci?

Răspuns Câştigător
| smarttie a răspuns:

In fiecare zi din ultimul an de zile daca tot intrebi. Dar asta nu inseamna ca nu am continuat sa ma spetesc muncind si sa trag de mine, pentru ca viata este grea...dar nu poti sa o lasi pe ea sa invinga. Speranta moare odata cu noi sau atunci cand o omoram noi. Daca tu treci prin asta : Maine va fi mai bine (sau mai rau) dar trebuie sa lupti in continuare pentru ceea ce iti doresti cu adevarat. Cheia succesului este esecul.
Lupta si vei reusi

8 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

In primul rand trebuie sa alegi domeniul dorit, informeaza-te pana consideri ca stapainesti acel domeniu abia dupa aceeia vei putea sa ai succes.
Un om bine informat este un om bogat.

| zurick a răspuns:

Te epuizezi daca tragi incontinuu de tine, trebuie sa mai ai si momente de odihna.Chiar daca nu pare uneori odihna este ceia ce-ti lipseste ca sa obtii ceva.

| Dariusuu a răspuns:

Fiecare avem o limită, iar ca s-o depăşim trebui să trecem mai departe.

| Vans a răspuns:

Ăsta-i momentul în care trebuie să-ţi zici"Asta sunt, atâta pot"

| Jokerashul explică (pentru Vans):

Asta nu...Mai bine mor pe strada laughing) N-are nici un sens sa iti impui limite...

| Vans a răspuns (pentru Jokerashul):

Nu-s limite impuse, îi acceptare de sine.

| Jokerashul explică (pentru Vans):

De ce sa accepti putinul? De ce sa ramai nefericit si mai ales fara speramta de mai bine...

| Vans a răspuns (pentru Jokerashul):

Nu puţinul
n-ai înţeles
nu e vorba să te mulţumeşti cu puţinul atunci când poţi mai mult
mă refeream să accepţi că nu poţi mai mult de atât, ca astea îţi sunt standardele, că dacă accepţi asta te accepţi pe tine.
şi doar pentru că ai puţin nu înseamnă că nu poţi fi fericit, dacă stăm să privim asta din anumite perspective