| IoanaIonuca a întrebat:

Aveti momente in care ati dori sa dati timpul inapoi sa (nu) faceti un lucru? Mie mai imi pare rau de cate ceva (cu mintea de acum nu as fi facut anumite alegeri laughing ), dar zic ca daca asta m-a facut fericita la momentul respectiv nu ar trebui sa am niciun regret. Voi cum sunteti, cum ganditi cand va mai apuca melancolia?

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Pe mine ma apuca melancolia cand ma urc pe "melancholy hill", unde este un pom de plastic; si intreb pe cineva special daca este cumva acolo cu mine, asteptand ziua unui nou vis...

| T0T a răspuns:

Melancolia mă apucă când îmi amintesc lucruri căci e natural ca toate să treacă. Însă nu regret nimic în momentul de față și îmi asum deciziile. Nu aș da timpul înapoi, decât poate ca să mai retrăiesc unele zile însă dacă ar fi să fie ireversibil procesul aș prefera să nu.

| danay72 a răspuns:

Din fiecare lucru fie bun, fie rau, învățăm ceva. Dacă privim din perspectiva asta îți îmbunătățești personalitatea și devi mai matur și un om mai bun.Iar legat de alegeri ce seamănă omul aceea va și secera. De aceea e important sa gândim înainte de a actiona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea doar sa nu mai fac compromisuri, sa-mi ascult instinctul si sa nu mai iau decizii radicale cand orgoliul este cel care predomina. Pe scurt : sa nu mai ma comport ca un copil razgaiat - ar fi perfect. laughing Nu as da timpul inapoi ca sa modific ceva pentru ca as risca sa modific si lucrurile pozitive care s-au intamplat, cine stie cum naiba ar degenera lucrurile dupa. laughing
Daca ma apuca melancolia si nu am ce schimba sau nu vreau sa schimb ceva pur si simplu incerc sa indepartez acel gand pentru ca nu am de ce sa ma consum inutil, dar ( minunatul dar laughing ) in ultimul timp m-a " vizitat " destul de des sentimentul asta si inca pendulez intre a incerca sa readuc o persoana inapoi in viata mea sau sa las balta toata situatia.

Si mie imi pare rau de unele alegeri pentru ca au avut multe efecte negative asupra mea si a oamenilor dragi mie, dar incerc sa vad partile pozitive care au rezultat din tot haosul pe care am reusit sa-l creez cu alegerile mele.hee hee