| JustMe6996 a întrebat:

Hei happy Am 15 ani,si am sanii foarte mici. Toate fetele pe care le cunosc ii au mult mai mari, si am fost complexata de acest lucru..atat de complexata incat am inceput sa port sutiene mai mari(pentru a parea sanii mai mari),insa regret acest lucru,dar acum nu mai pot da inapoi. Stiu ca veti spune lucruri de genu':"esti proasta","de ce ai facut asta",etc. Credeti-ma ca nici eu nu prea stiu de ce am facut asta. Pur si simplu ma simteam mult inferioara lor,plus ca niciun baiat nu ma baga in seama,adica,va imaginati ce simteam in acele momente,nu? Acum,nu stiu ce sa fac. Mi-as incepe viata sexuala,dar imi e rusine de ce va spune partenerul atunci cand va avea aceasta surpriza tongue va rog nu ma judecati pentru ca vreau sa incep deja aceasta etapa,nu e numai vina mea,ci si a anturajului meuwinking Asa ca,intrebarea este urmatoarea: as putea face ceva sa imi creasca sanii mai mari? Sau macar dati-mi cateva idei despre ce ar trebui sa fac. Credeti-ma ca regret ca port sutiene cu cupa mai mare,dar dupa cum v-am spus,nu pot da timpul inapoi. Doar imaginati-va ce ati fi facut in locul meu? Cand toate prietenele voastre au sanii mari,tie abia incep sa-ti creasca,desi ai aceeasi varsta ca ele,sau esti chiar mai mare; si niciun baiat nu vrea sa aiba de-a face cu tine,pentru ca nu ai forme,si de aceea se dau doar la prietene,si pe tine te ignora total. Doar ajutati-ma, va rog!

Răspuns Câştigător
| CheshireDeadCat a răspuns:

Am fost şi eu complexată că-mi părea că am sâni mici. Până la urmă am rămas mulţumită de mărimea la care sunt.
Sânii mici dacă au formă frumoasă pot fi mult mai atrăgători decât cei mari, deoarece îşi ţin forma mai bine şi sunt mai tari.
Eu îţi recomand să treci încetişor înapoi la sutienele de mărimea ta doar că să aibă push up că anume sutienele cu push up îi apropie şi face să pară că ai bust mai mare.
În ceea ce priveşte viaţa sexuală... e alegerea ta. Totuşi eu cred că dacă ai fi absolut pregătită pentru sex nu ai mai specifica asta în întrebare, deoarece ai fi sigură şi singură de alegerea ta. Oricum, sunt mulţi băieţi, în special cei mai serioşi care pot să facă diferenţa între sânii mari care stau urât şi cei mici dar frumoşi, şi sunt mulţi care în toate situaţiile îi preferă pe cei din urmă.
Doar nu te amăgi pe tine şi pe cei din jur şi acceptă-te, arată-te indiferentă dacă vreun tip sau tipă îţi zice ceva referitor la mărimea pieptului tău, să fii tu mulţumită de ei că-s frumoşi şi să-ţi placă aşa, căci dacă tu o să atăţi că-ţi convin cum sunt, o să- convină şi băiatului pe care o să îl ai alături. Pace!

11 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Mai, sincer acum, si eu sunt la fel ca tine, nici eu nu am bustul foarte dezvoltat, dar nu imi pasa de asta, nu dau mare atentie acestui amanunt. Si, apropo, un baiat care o sa te aprecieze CU ADEVARAT nu o sa te aprecieze pentru piept, o sa te aprecieze pentru persoana care esti. Sutiene nu ai de ce sa porti pentru ca nu sunt bune(mai ales alea cu sarma) daca nu ai bustul dezvoltat.
Cat despre ideea sa iti incepi viata sexuala : nici pomeneala! Esti prea mica, ai doar 15 ani, ar trebui sa ai alte ganduri in cap(liceu, prieteni, timp liber, muzica etc etc), NU tampenii din astea.
Acum nu mi-o lua in nume de rau, a fost doar un sfat prietenesc(daca vrei, il urmezi, daca nu, atunci faci ce vrei), avand in vedere ca suntem de aceeasi varsta.

| JustMe6996 explică (pentru blueangel99):

De ce zici ca nu sunt bune sutienele care au acea "sarma"?

| blueangel99 a răspuns (pentru JustMe6996):

Fiindca, purtate zi de zi si de la o varsta frageda, pot duce la aparitia nodulilor in san.

| Liviu a răspuns:

Complexe peste complexe... Vezi tu dragut, eu am o vorba. Ai 5 degete la o mana, si nu sunt toate la fel.Ai si calitati, si defecte.Cauta sa iti modelezi calitatile, nu defectelehappyIti voi explica pe mess mai pe larg daca ai intrebari, trimite-mi idd tau happy

Răspuns utilizator avertizat
| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Si asta e preocuparea ta cea mai mare ca ai sani mici si vai doamne ce o sa faci ca ai 15 ani si vrei sa iti incepi viata sexuala? Pe bune ai 15 ani ai tot timpul sa iti tot creasca. Sau te manaca asa rau inca numa poti astepta si trebuie sa iti incepi viata sexuala? De ce din cauza anturajului? Vrei sa fi si tu aratata cu degetul pe strada?

| lucifer12345678 a răspuns:

Mai bine schimba anturajul si mai asteapta cu inceperii vietii sexuale
sa stii ca nu toti baietii iubesc sanii mari

| AntonyaCeaCurioasa a răspuns:

Sa sti ca si eu am sanii foarte mici dar sti ce fac eu? Ii ignor efectiv pe cei care comenteaza! La scoala fetele imi spuneau fata-baietel pentru chestia asta si m-au afectat mult, dar nu am dat inapoi. Am tinut capul sus si pana la urma proastele alea din clasa nu au mai comentat de mine. Si cu baietii sa nu-ti faci teama fiindca adevarata iubire nu se va uita la infatisarea ta ci la frumusetea din interior. Si ce daca daca ai sanii mici? asta e! Zambeste, tine capul sus ca-s lucruri mai importante la o fata decat sa aiba dita mai baloanele. Si faza cu sutienele eu te cred fiindca si eu actionam tot la aceleasi metode, dar pana la uram mi-am dat seama ca mai bine ai sanii mici decat unii gen Bianca Dragusanu sau cum naiba o chema-o! Fii fericita si sa stii ca sanii mici sunt de o mie de ori mai buni decat unii umflati cu pompa. Iti dau o mai buna mobilitate si o sa-ti fi mai usor sa nu te cocosezi. Daca vei asculta gurile rele din jur nu rezolvi nimic. Asa ca in concluzie mandrestete cu sanii tai, tine capul sus si nu lasa niste oamenii prosti sa te calce in picioare da-le pe la naswinking

| ovedetaanonima a răspuns:

Nu este adevarat....foarte multi baieti prefera sanii mici pentru ca sunt mai draguti....si cine te iubeste cu adevarat te accepta asa cum esti....ai rabdare vor creste, esti in curs de dezvoltare...

| Inm0rtal a răspuns:

Dacă dormi cu sutienul pe tine, n-o mai face. Și eu am avut aceeași problemă și mama mi-a zis că e din cauză că dorm cu el. Am ascultat-o și rezultatele sunt vizibile. Și asta nu prea știu dacă e adevărat laughing dar cică ceapa ajută la creșterea sâniilor. Pe de altă parte... din câte știu eu, băieților nu le prea pasă de sâni (majoritatea) ci doar de corpul frumos și ceva fund. Și după părerea mea, ești prea tânără să începi viața sexuală... îți va da peste cap organismul, cel mai probabil.

| Stefan_Adir_1985 a răspuns:

Ei Eu sunt de acasa acord cu tine Eu te vreau