anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Aveti multe alunite si semne pe corp?

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Am o singura alunita in coltul gurii; dar nu asta-i cel mai important lucru, ci acela cu semnele din nastere.In satul in care m-am nascut exista o intreaga filosofie in legatura cu semnele din nastere,toate legate de faptele mamei in timpul cat a purtat copilul in pantece:daca se naste acesta cu parul cret, inseamna ca mama a adunat in poala strujituri,adica talas, daca copilul are buza despicata inseamna ca mamei i-a taiat calea, candva, un iepure, s.a.m.d.Eu m-am nascut cu cateva puncte rozalii pe cotul drept si toata viata mama a regretat amintindu-si ca a furat, cand era insarcinata, struguri rosii din via unui vecin.Nu i-am luat niciodata in serios vaicarelile cand venea vorba despre semnul meu,vizibil mai ales vara,in vremea bluzelor cu maneci scurte, dar uneori ma pune pe ganduri faptul ca vinu meu preferat e cel rosu si fiecare pahar baut seara in mijlocul gradinii, acum in mireasma de salcam inflorit, pun preferinta mea pe seama greselii mamei, Dar n-as spune ca o condamn pentru asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am niște bubițe pe fund. Funda?