| Goddessss a întrebat:

Aveți sa imi dați niște sfaturi ca sa arat mai bine in poze?
Efectiv in real sunt acceptabila, dar in poze parca sunt alta persoana...
Ce trucuri știți si le ati descoperit pe parcurs?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Doar tu te vezi asa pentru ca esti obisnuit/a cu imaginea ta din oglinda. De cate ori te vezi in poze si de cate ori te vezi in oglinda? In oglinda te vezi zilnic, corect? Cel putin dimineata, deci creierul tau e obisnuit cu imaginea ta in oglinda. Nu arati rau in poze, doar arati diferit de cat te stii tu. Ceilalti te stiu cum arati in poze, deci n-ai de ce sa-ti faci griji. Povestea e la fel cu vocea/mesajele vocale.

Daca tot vrei sfaturi, exerseaza-ti zambetul, multi oameni nu au un zambet fabulos cand o fac fortat ( pentru o poza ). Daca ai un zambet frumos intr-o poza, deja nu mai conteaza nimic.

Fa-ti poze din mai multe unghiuri si vezi care te prinde mai bine.
Experimenteaza cu lumina, filtrele de lumina. Nu esti fake, daca editezi lumina, stai calm/a. Toata lumea face asta in industria foto.
Gaseste un background frumos, nu in camera cu dulapul in spate. Iesi afara si fa poze in natura, etc.

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Aproape nimeni nu arată ca in poze, unii arata mai bine de 100 de ori ca în realitate, alții cu 100 de ori mai rău, iar la vreo 10% coincide poza cu realitatea, deci nu îți face probleme. Așa ca sfat, ai nevoie de niște unghiuri bune, o ținută avantajoasa și puțină editare dacă simți că nu sunt suficiente primele 2 enumerate de mine.

| Nemessys a răspuns:

Dacă tu te vezi nașpa, asta nu înseamnă că așa te vad și alții.

Hmm, ciudat, parca erai timida și anxioasa dar totuși postezi pe social media.

| Goddessss explică (pentru Nemessys):

Postez destul de rar(cam la 7 luni distanta) dar imi place mie sa imi fac tone de poze sa vad cum ma schimb pe zi ce trece.
big grin
Gândește te ca de multe ori mi se intampla sa nu poztez nimic sau sa șterg anumite poze doar pentru ca am insecurități. (mariiii)
toți vai ce drăguță si frumoasa ești si eu ma uit la mine, si ma vad altfel...
Lol
Timiditatea nu cred ca prea are ce face cu asta, dar faza este ca stau uneori enspe mii de ori si efectiv ma holbez la mine sa vad dacă pun acea poza, desi de multe ori imi întreb amicii.
Ba vad ca am buze prea mici, ba parul meu e într-o parte, ba nu stau bine in poze, ba am cearcăne si imperfecțiuni etc.
din 200 de poze abia aleg una...

| Nemessys a răspuns (pentru Goddessss):

You know what. Eu am o vorba.,, mi se rupe " Dacă mie îmi place o poza, eu pe aia o pun.

| Goddessss explică (pentru Nemessys):

Ce n as da sa fiu ca si tine...

| Nemessys a răspuns (pentru Goddessss):

Asa am fost si eu, exact ca tine, pana cand ajungi sa fii sătul de toate și sa renunti la ORICE îți creează disconfort. Sa știi ca personale puternice au un strop de nepăsare și multa iubire și respect de sine.

| zilog a răspuns:

Să rămâi însărcinată pentru că datorită hormonilor care se produc in organism in momentul in care o femeie este insarcinată ies pozele mult mai bine

| Jade20 a răspuns:

Nu iti mai face poze.