| anonim_4396 a întrebat:

Azi a venit diriginta si ne-a zis ca vom face o excursie in Budapesta.
Eu nu am fost niciodata.Si vreau sa merg. Dar parintii nu ma lasa.Eu am mai fost in Ungaria.Am avut pasaport, dar a expirat.Si acum trebuie sa imi fac unul nou. Excursia costa 60 de euro. Mi-ati putea face un calcul cat ar costa in total. Buletin+80 euro bani de buzunar+notar... ce mai este. Vreau un pasaport pe un an nu imi trebuie pe 3 ca anul viitor voi implini 14 ani.Si cum imi conving parintii?

1 răspuns:
Apache
| Apache a răspuns:

...60 de euro excursie in Budapesta?
frate cred ca parintii mei ma legau de autocar sa merg!
nu stiu cum faci.dar roaga-te de ei sa mergi
budapesta e superba... poate nu vei merge niciodata acolo daca nu ajungi acum! e pacat sa pierzi sansa asta!
si cu tot cu pasaport si bani de buzunar nu te duce mai mult de 150 de euro